Մարադոնան պապիկ է դարձել
Հանրահայտ արգենտինական ֆուտբոլիստ Դիեգո Մարադոնան, ով ներկայումս ազգային հավաքականի մարզիչն է, պապիկ է դարձել: Թոռան անունն է Բենջամին Ագուերո Մարադոնա:
Նրա դուստրը` Ջանինա Մարադոնան, ըստ Դնի.ռու-ի (dni.ru), որդուն լույս աշխարհ է բերել մադրիդյան Մոնտեպրինսիպե հիվանդանոցում: Դիեգո Մարադոնան նույնպես գտնվում է Իսպանիայում և արդեն այցելել է դստերը և թոռանը:
Երեխայի հայրը «Աթլետիկո» թիմի 20-ամյա ֆուտբոլիստ Սերխիո Ագուերոն է: Սերխիոն և Ջանինան 9 ամիս է, ինչ միասին են ապրում, սակայն դեռ ամուսնացած չեն: Հարսանյաց հանդեսի օրն ու ժամը նրանք խոստացել էին հայտնել երեխայի ծնունդից հետո:
Փոքրիկը դեռ չէր ծնվել, սակյան, «Աթլետիկո» թիմի նախագահ Էնրիկե Սերեսոն կատակել էր, որ արդեն իսկ պատրաստ է պայմանագիր կնքել ապագա ֆուտբոլիստի հետ: «Նման ժառանգականություն ունեցող տղան` չի կարող վատ ֆուտբոլիստ լինել: Եթե մեզ հաջողվեր նրա հետ պայմանագիր կնքել, ապա տղան կդառնար մեր ակումբի ամենաերիտասարդ մարզիկը», - ասել է Սերեսոն:

Maradona becomes a grandfather
World-famous Argentinean football-player Diego Maradona, presently the national team coach, becomes the grandfather of the newly-born Benjamin Aguero Maradona.
His daughter Giannina Maradona gave birth to the child at the clinic Monteprincipe, Madrid, dni.ru reports. Diego Maradona is in Spain now and has already visited his daughter and the grandson.
The child’s father is 20-year-old «Atletico» football-player Sergio Aguero. Sergio and Giannina have been living together for 9 months, but they are not married yet. They promised to report on wedding day after their son’s birth.
The baby wasn’t born yet as Atletico chairman Enrique Cerezo kidded saying he is ready to sign a contract with the future football-player. «A boy with such inheritance can’t come to be a bad football-player. If we managed to sign a contract with hime, the boy would be the youngest player in the club», Cerezo said.