Նիկոլա Սարկոզին կկատարի Գյուղատնտեսության ցուցահանդեսի բացումը
Փարիզի Գյուղատնտեսական ցուցահանդեսը աշխարհի «ամենամեծ ֆերմաներից» մեկն է: Այն, ըստ ֆրանսիական Աօլ.ֆր-ի (aol.fr), մեծ համբավ ունի Ֆրանսիայի բնակիչների շրջանում:
Այսօր Ֆրանսիայի նախագահ Նիկոլա Սարկոզին կկատարի Գյուղատնտեսության 46-րդ ցուցահանդեսի բացումը, որը կտևի մինչև մարտի 1-ը:
Այս տարի այն կանցնի անհանգստության մթնոլորտում` կապված գյուղատնտեսության ոլորտի եկամուտների կտրուկ անկման հետ:
Ցուցադրվող 4 000-ից ավելի կենդանիներին` կովերին, ոչխարներին, այծերին և այլն, դիտելու կգան շուրջ 600 000 այցելուներ, որորնց հնարավորություն կընձեռվի համտեսել երկրի գյուղատնտեսական արդյունաբերության բարիքներից լավագույնները:

Nicolas Sarkozy to open Agriculture Exhibition
Paris Agriculture Exhibition is one of the world’s «largest farms». It is well known among French civilians, aol.fr reports.
Today President of France Nicolas Sarkozy will open 46th Agriculture Exhibition to be held till March 1.
This year the exhibition will take place in an atmosphere of grave concern since revenues in agriculture field suffer sharp falls.
About 600 000 visitors are to come to see more than 4 000 animals – cows, sheep, goats, etc. The visitors will be provided opportunity to taste country’s best agricultural products.