Իտալիան նույնպես հավակնում է անցկացնել «Եվրո-2016»-ը
Իտալիայի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի նախագահ Ջանկարլո Աբետեն հայտարարել է, որ պատրաստվում է հայտ ներկայացնել ՈՒԵՖԱ` Եվրոպայի 2016 թ. առաջնության կազմակերպման իրավունքը ձեռք բերելու համար: Այս մասին հաղորդում է ռուսաստանյան «Սպորտ Էքսպրեսը»: «Իհարկե, Իտալիան հետաքրքրված է միջազգային նման խոշոր մրցաշարի անցկացման հնարավորությամբ: Մենք ձգտում ենք լուծել բոլոր խնդիրները, որպեսզի հաջողության հասնելու հույս ունենանք: Ամեն դեպքում` մինչև մարտի 9-ը ժամանակ ունենք, որպեսզի որոշում կայացնենք»,- Աբետեի խոսքերը մեջբերել է «Reuters» գործակալությունը:
Հիշեցնենք, որ Իտալիան պայքարում էր «Եվրո-2012»-ի կազմակերպման իրավունքի համար, սակայն զիջեց Ուկրաինային ու Լեհաստանին մարզասերների անկարգությունների պատճառով:

Italy to host Euro-2016
The President of Italian Football Federation Giancarlo Abete has announced on his intention to obtain the right to host Europe Cup 2016, Sport Express  reports. «Surely, Italy is interested in holding such a major international championship. We tend to solve all the problems so that we can hope for success. Anyway, we have time by March 9 to make a final decision,» Abete said, «Reuters» reports.
Remind that Italy was among the candidates to host Euro-2012, however, it conceded to Ukraine and Poland because of the disorders brought about by football fans.