Ե՞րբ կվերջանա ճգնաժամը
Համաշխարհային ֆինանսական ճգնաժամն իր ավարտին կհասնի 2020 թ.-ի դեկտեմբերի 21-ին, որից հետո կսկսվի տնետսական աճ: Նման կանխատեսում է արել ավեստիական աստղադիտական դպորցի նախագահ Պավել Գլոբան:
Պատասխանելով Ինտերֆաքսի հարցերին` Գլոբան նշել է, որ ռուսաստանցիներին մինչև 2020 թվականը սպասում է ճգնաժամային դրսևորումների երեք գագաթնակետ:
Ըստ աստղաբանի, դրանք տեղի կունենան 2012, 2014, 2016-2018 թ.-ին: Հատկանշական է, որ ամենածանր ճգնաժամային դրսևորումները տեղի կունենան 2016-2018 թթ.ին:
Պավել Գլոբան նաև մխիթարական կանխատեսումներ է արել: Ճգնաժամային ժամանակահատվածները կունենան փոքր` 1, 5 տարվա տնտեսական աճի ժամանակահատվածներ:

When will the global crisis be over?
The world financial crisis will be over on December 21, 2020 to be followed by economic growth. This has been predicted by President of the Avestan Astronomy School Pavel Globa.
Globa predicted that the Russians are going to face three top crisis developments by 2020, Interfax reports.
The astrologer thinks, these will occur in 2012, 2014, 2016-2018. The gravest crisis developments are expected in 2016-2018, Globa said.
Anyway, Globa has also made optimistic forecasts, saying that the crisis periods are going to be accompanied by small, 1,5-year economic growth periods.