Ե՞րբ կվերջանա ճգնաժամը
Համաշխարհային ֆինանսական ճգնաժամն իր ավարտին կհասնի 2020 թ.-ի դեկտեմբերի 21-ին, որից հետո կսկսվի տնետսական աճ: Նման կանխատեսում է արել ավեստիական աստղադիտական դպորցի նախագահ Պավել Գլոբան:
Պատասխանելով Ինտերֆաքսի հարցերին` Գլոբան նշել է, որ ռուսաստանցիներին մինչև 2020 թվականը սպասում է ճգնաժամային դրսևորումների երեք գագաթնակետ:
Ըստ աստղաբանի, դրանք տեղի կունենան 2012, 2014, 2016-2018 թ.-ին: Հատկանշական է, որ ամենածանր ճգնաժամային դրսևորումները տեղի կունենան 2016-2018 թթ.ին:
Պավել Գլոբան նաև մխիթարական կանխատեսումներ է արել: Ճգնաժամային ժամանակահատվածները կունենան փոքր` 1, 5 տարվա տնտեսական աճի ժամանակահատվածներ:

Когда закончится кризис
Мировой финансовый кризис закончится 21 декабря 2020 года, после чего начнется рост экономики. Такой прогноз сделал президент авестийской школы астрологии Павел Глоба.
Отвечая на вопрос корреспондента «Интерфакса», Глоба отметил, что россиян ждут три пика кризисных явлений.
По мнению астролога, они придутся на 2012, 2014 и 2016-2018 годы. Причем последний будет самым тяжелым.
Павел Глоба однако сделал и утешительные прогнозы. Кризисные периоды будут перемежаться короткими периодами роста экономики примерно в 1,5 года.