Մոսկվայի ոստիկանությունը կապահովի Եվրատեսիլի անվտանգությունը
Մոսկվայի ոստիկանությունը կարող է ապահովել մայիսի 14-17-ը ընթացող Եվրատեսիլ 2009-ի մասնակիցների և հանդիսատեսների անվտանգությունը: Նման հայտարարությամբ, ըստ Դնի.ռու-ի, հանդես է եկել Ռուսաստանի մայրաքաղաքի Ներքին գործերի վարչության ղեկավար Վլադիմիր Պրոնինը:
Պրոնինը վստահություն է հայտնել, որ ոստիկանությունը կկարողանա պատշաճ մակարդակով ապահովել երաժշտական մրցույթի անվտանգությունը:
Ներքին գործերի վարչության ղեկավարը նաև նշել է, որ, բնականաբար, «հեշտ օրեր չեն սպասվում»: Ըստ նրա, ոստիկանությունը այդ օրերին շուրջօրյա հերթափոխ է իրականացնելու, և անձնակազմն արդեն տեղյակ է, որ մինչև մայիսի վերջ արձակուրդներ չեն լինի:
Վլադիմիր Պրոնինը դժվարացել է պատասխանել այն հարցին, թե որքան հյուր է սպասվում մայիս ամսին Մոսկվայում: «Դա մեր գործը չէ: Սակայն մենք լիարժեք պատրաստվասություն ենք ցուցաբերելու` ինչպես մեծ միջոցառումների ժամանակ է», - հայտարարել է Պրոնինը և հավել, որ ոստիկանները գիտեն, թե ինչ պետք է անեն:

Moscow police to ensure Eurovision 2009 security
Moscow police can ensure the security of Eurovision Song Contest 2009 participants and guests on May 14-17, the head of Russian capital’s Internal Affairs Administration Vladimir Pronin told dni.ru.
Pronin mentioned the days to face are not going to be easy. The police is aware they will have to work in 24-hour shifts and no holidays can be expected by the end of May.
Pronin was hard to answer how many guests Moscow will host in May. «It is not our business. Anyway, we are going to assume big responsibility, the way it is to be in times of big events,» Pronin urged the police know their job well.