Անգլիայում գաղտնազերծել են տվյալներ` «թռչող ափսեների» վերաբերյալ
Մեծ Բրիտանիայի պաշտպանության նախարարությունը Ազգային արխիվին է հանձնել «Անհայտ թռչող օբյեկտների» մասին փաստաթղթերի երրորդ մասը, որի հետ կարելի է ծանոթանալ գերատեսչության կայքում:
Գաղտնազերծված արխիվային նյութերը պարունակում են տեղեկություններ բրիտանացիների կողմից նկատված «թռչող օբյեկտների» և «այլմոլորակայինների» հետ հանդիպումների մասին, որոնք տեղի են ունեցել 1987-1993 թթ.:
Բրիտանական նախարարության նախաձեռնությունը ՉԹՕ-ների մասին տեղեկությունների գաղտնազերծման եռամյա ծրագրի մաս է կազմում: Մեծ Բրիտանիայի Ազգային արխիվի կայքում նշվում է, որ նախագծի նպատակն է օգնել բոլոր այն մարդկանց, որոնք ցանկանում են իրենց սեփական եզրահանգումներն անել «թռչող օբյեկտների» բնության մասին:
Իր հերթին Արխիվի հետ համագործակցող մասնագետ Դևիդ Կլարկը նույն կայքում նշում է, որ ՉԹՕ-ների հայտնվելու բազմաթիվ փաստեր արդեն ստացել են տրամաբանական բացատրություն:

In another sighting, a triangular craft hovered then shot off at 500mph.
The third set of UFO documents to be released by the British Ministry of Defence covers the period from 1987 to 1993, BBC reports.
The UFO files, which can be downloaded from the National Archives website, are being released as part of a three-year project.
These latest documents are the first containing information written by defence intelligence staff to be made public.
UFO expert Dr David Clarke said: «So many things can be interpreted as unusual, you've got to eliminate all that noise and see what's left. I don't think there's any solid evidence that we have been visited by intelligent life but I don't think you can rule that out.»