Ֆաբրեգասը կարող է տեղափոխվել Իսպանիա
Լոնդոնի «Արսենալի» հարձակվող Սեսկ Ֆաբրեգասը մոտ ժամանակներս կարող է տեղափոխվել «Ռեալ» կամ «Բարսելոն»: Այս մասին հաղորդում է sportbox.ru-ն` հենվելով «News of the World»-ի տարածած տեղեկատվության վրա: «Ես միշտ բաց եմ բանակցությունների համար, քանի որ երբեք չես կարող իմանալ, թե ինչ է քեզ սպասվում,- ասել է Ֆաբրեգասը:- Մեծ պատիվ է, որ իմ ծառայություններով հետաքրքրվում են երկու մեծագույն ակումբներ: Ի միջի այլոց, խոստումներ, որ անպայման կտեղափոխվեմ «Ռեալ» կամ «Բարսելոն», երբեք չեմ տվել: Ուստի եթե Արսեն Վենգերն ինձ խնդրի մնալ, ես այսուհետ էլ կշարունակեմ խաղալ «Արսենալում»:
Ընթացիկ մրցաշրջանում 21-ամյա Ֆաբրեգասն Անգլիայի առաջնությունում անցկացրել է 15 հանդիպում և խփել ընդամենը մեկ գոլ:

Fabregas may switch to Spain
Cesc Fabregas has opened the door on a move to Barcelona or Real after refusing to commit to Arsenal, sportbox.ru reports. Fabregas said: «It's a huge honour two of the biggest clubs in the world are talking about me.» Fabregas' current contract expires in 2014 but he could buy out the remainder of his deal in October as he would have served three years.
«I would not close the door on anybody,» Fabregas said. «Every player evaluates things and thinks about whether he is happy or whether he can improve his situation.»
In the current championship 21-year-old Fabregas has played 15 games for the England’s Cup and has scored one goal.