Վարդան Ջհանգիրյանը դատապարտվեց պայմանական ազատազրկման
Կենտրոն և Նորք-Մարաշ համայնքների ընդհանուր իրավասության դատարանն այսօր դատավճիռ է կայացրել Վարդան Ջհանգիրյանի գործով, ըստ որի նա մեղավոր է ճանաչել Քրեական օրենսգրքի 316 հոդվածի առաջին մասով (Իշխանության ներկայացուցչի կամ նրա մերձավոր ազգականի նկատմամբ կյանքի կամ առողջության համար ոչ վտանգավոր բռնություն գործադրելը կամ դա գործադրելու սպառնալիքը՝ կապված նրա կողմից իր ծառայողական պարտականությունները կատարելու հետ) և որպես պատիժ է սահմանել 3 տարի ժամկետով ազատազրկում:
Կիրառելով քրեական օրենսգրքի 69 հոդվածը և հաշվակցելով կալանքի տակ եղած 3 ամիս 23 օրը, դատարանը վերջնական պատիժ է նշանակել 2 տարի 8 ամիս 7 օր:
Դատարանը նաև կիրառել է քրեական օրենսգրքի 70 հոդվածը և որոշել պայմանականորեն չկիրառել պատիժը, սահմանելով փորձաշրջան` 3 տարի ժամկետով:

Vardan Jhangiryan receives suspended sentence
Court of First Instance of Center and Nork-Marash Communities of Yerevan, today has made a verdict on the case of Vardan Jhangiryan. He has been convicted in accordance with Article 316, part 1 of RA Criminal Code ( violence or threat of violence, not dangerous for life or health against a representative of authority or close relatives, concerned with performance of his official duties, as well as hindrance to the representative of authorities in the execution of duties under law) and has been sentenced to 3 years imprisonment.
Taking into consideration that the defendant has been jailed for 3 months, 23 days by now, the court has decided on the term of 2 years, 8 months, 7 days, according to Article 69.