«Մեծ քսանյակի» գագաթաժողովը հաճելիորեն զարմացրել է Սորոսին
«Մեծ քսանյակի» գագաթաժողովի արդյունքները գերազանցել են սպասելիքները: Նման կարծիք է հայտնել ամերիկացի միլիարդատեր Ջորջ Սորոսը: Ըստ Ուտրո.ռու-ի, Սորոսը ողջունել է Միջազգային արտարժութային հիմնադրամի բյուջեն եռապատիկ ավելացնելու որոշումը:
Ջորջ Սորոսը լոնդոնյան գագաթաժողովն անվանել է Մեծ Բրիտանիայի վարչապետ Գորդոն Բրաունի «ցնծության ժամ» և կարծիք է արտահայտել, որ արդեն հաջորդ տարի, հնարավոր է, համաշխարհային տնտեսության աճ կարձանագրվի:
Միաժամանակ միլիարդատերը նշել է, որ, չնայած համաշխարհային նոր պահուստային արժույթի վերաբերյալ խոսակցություններին, դոլարը դեռ երկար ժամանակ չի զիջի իր դիրքերը:

Саммит «двадцатки» приятно удивил Сороса
Итоги саммита «большой двадцатки» превзошли ожидания. Такое мнение выразил известный американский миллиардер Джордж Сорос. Как передает Утро.ru, поприветствовал принятое на встрече решение увеличить бюджет Международного валютного фонда втрое.
Как передает источник, Сорос назвал саммит в Лондоне «часом триумфа» для премьер-министра Великобритании Гордона Брауна и высказал предположение, что рост мировой экономики может возобновиться уже в следующем году.
Одновременно миллиардер отметил, что, несмотря на разговоры о возможном введении в будущем новой мировой резервной валюты, доллар еще очень долгое время не уступит своих позиций.