Բերեզովսկուց պահանջել են հանձնել խաղը
Ռուսաստանյան պրեմիեր լիգայի ներկայացուցիչ «Խիմկիի» ու Հայաստանի ազգային հավաքականի դարպասապահ Ռոման Բերեզովսկուն զանգահարել է մի անծանոթ և, սպառնալով, պահանջել է այնպես անել, որպեսզի իր թիմը պարտվի «Ռոստովին» ապրիլի 4-ին կայանալիք երրորդ տուրի խաղում: Նաև անվանվել է կոնկրետ գումարի չափ, որը սպառնացողը պատրաստ է եղել վճարել Ռոմանին:
Բերեզովսկին անմիջապես տեղի ունեցածի մասին տեղյակ է պահել ակումբի ղեկավարությանը, որը, իր հերթին, որոշել է անմիջապես այդ մասին հայտնել պրոֆեսիոնալ ֆուտբոլային լիգայի ղեկավարությանը: «Խիմկի» ակումբի ղեկավարությունը մտադիր է գրավոր նամակ ուղարկել ՊՖԼ-ի գլխավոր տնօրենին` աջակցելու, որ խնդիրը լուծվի: Այս մասին տեղեկացնում է «Սովետսկի Սպորտը»:
Ավելացնենք, որ «Խիմկի» ակումբի պաշտոնական կայքէջի վարկածով թիմի մարտ ամսվա լավագույն ֆուտբոլիստ է ճանաչվել դարպասապահ Ռոման Բերեզովսկին: Հարցումն անցկացվել է ֆուտբոլասերների շրջանում:

Berezovsky urged to lose the game
A stranger called Roman Berezovsky, the Armenian National Football Team goalkeeper, the current captain of the Russian Premier League club FC Khimki and a member of Armenian National Team, and rudely threatened and urged to lose to «Rostov» in the third tour match due April 4. He claimed to pay a certain sum to Berezovsky for the deal.
Berezovsky hurried to tell the club authorities about this, then to the Professional Football League authorities. FC Khimki authorities are intent to address a letter to the PFL chairman to contribute to the solution of the problem, Sovetski sport reports.
According to FC Khimki official website, Roman Berezovsky was recognized the team’s best player in March.