Վիկ Դարչինյան. «Թեթևքաշային կարգում կմնամ 6-9 ամիս»
Պրոֆեսիոնալ բռնցքամարտի երկրորդ քաշային կարգում աշխարհի բացարձակ չեմպիոն Վիկ Դարչինյանը, ով հուլիսի 11-ին կմրցակցի առաջին թեթևքաշային կարգում IBF-ի վարկածով աշխարհի չեմպիոն Ջոզեֆ Ագբեկոյի հետ, հայտարարել է, որ մտադիր է իր համար նոր քաշային կարգում նույնպես տիրանալ բոլոր կոչումներին:
«Ես ուզում եմ բացարձակ չեմպիոն հռչակվել նաև թեթևքաշային կարգում: Ցանկանում եմ այդ քաշային կարգում մնալ 6-9 ամիս և նշված ժամանակահատվածում կմիավորեմ բոլոր կոչումները: Շատ ավելի ուժեղ կլինեմ: Ստուգողական մենամարտեր եմ անցկացրել թեթևքաշային կարգում հանդես եկող բռնցքամարտիկների հետ: Նրանց վրա հարվածիս ազդեցությունն ավելի մեծ էր: Հաջորդ մրցակցիս` Ագբեկոյի մասին շատ բան չգիտեմ: Այդքանով հանդերձ` տեղյակ եմ, որ լավ բռնցքամարտիկ է, հաղթել է Լուիս Ալբերտո Պերեսին, սակայն հետո զիջել է Վլադիմիր Սիդորենկոյին: Վերջինս, ըստ ինձ հասած տեղեկությունների, լինելու է Ագբեկոյի սպարինգ-գործակիցը: Իհարկե, սպասում եմ ու պատրաստ կլինեմ այդ մարտին»,- Դարչինյանի խոսքերը մեջբերել է boxingscene.com-ը:

WBA/WBC/IBF super flyweight champion Vic Darchinyan plans to pound IBF bantamweight champion Joseph Agbeko when the two clash on July 11. Like he did at super flyweight, Darchinyan wants to unify all of the major titles at bantamweight. After Darchinyan plans to move to super bantamweight.
«I want to unify the bantamweight division. I want to stay at bantamweight for 6-9 months and then unify the title. I will be even stronger at bantamweight. When I have been sparring at bantamweight I punch much stronger than a super flyweight. I don’t know much about Agbeko but he is a good fighter and a good puncher. He has beaten a few good fighters, like Luis Alberto Peres, and he lost to Vladimir Sidorenko, who I know and used to spar with. I will be ready for him,» Darchinyan said, boxingscene.com reported.