Թենիսիստուհիներն ասպարեզում կհայտնվեն սգո թևկապներով
Ապրիլի 19-ից Հայաստանի թենիսի կանանց հավաքականը Մալթայում մասնակցում է «Ֆեդերացիայի գավաթի» (Fed cup) խաղարկությանը: Մեր թիմն ընդգրկված է եվրո-աֆրիկյան գոտու 3-րդ խմբում: Արդեն կայացած երեք տուրերում հայ թենիսիստուհիները միայն հաղթանակներ են տոնել` հաջորդաբար պարտության մատնելով Մոլդովայի (3:0), Լիխտենշտեյնի (2:1) և խմբում ամենուժեղ թիմի համարում ունեցող Նորվեգիայի (3:0) հավաքականներին:
Այսօր Եգիպտոսի ընտրանու հետ խաղում մեր թենիսիստուհիները կորտում կհայտնվեն սգո թևկապներով: Այս մասին մեր թղթակցին տեղեկացրեց Հայաստանի թենիսի ֆեդերացիայի մամուլի քարտուղար Արևիկ Ուդումյանը: Նա ավելացրեց նաև, որ, հնարավոր է, հանդիպման մեկնարկում թիմերը և երկրպագուները մեկ րոպե լռությամբ հարգեն Օսմանյան Թուրքիայում 1915 թ. հայ ժողովրդի դեմ իրականացված ցեղասպանության զոհերի հիշատակը:
Իսկ վաղը «Ֆեդերացիայի գավաթի» խաղարկության շրջանակներում մեր թիմը կանցկացնի վերջին հանդիպումը` մրցակցելով իսլանդացիների հետ: Ուրախացնում է այն փաստը, որ Հայաստանի կանանց թենիսի հավաքականը գերազանց հնարավորություններ է պահպանում` հաղթելու մրցաշարում և տեղափոխվելու 2-րդ խումբ:

Армянские теннисистки выступят с траурными повязками
С 19 апреля армянская женская сборная по теннису принимает участие в розыгрыше Кубка федерации (Fed cup). Наша команда входит в 3 группу евро-африканской зоны. В состоявшихся трех турах наши спортсменки одерживали только победы, опередив сборные Молдавии (3:0), Лихтенштейна (2:1), а также самую сильную команду группы – сборную Норвегии (3:0).
Сегодня на матч со сборной Египта наши теннисистки выйдут с траурными повязками. Об этом корреспонденту Aysor сообщила пресс-секретарь Федерации тенниса Армении Аревик Удумян. Она добавила, что, возможно, перед началом матча команды и болельщики почтят память жертв Геноцида армян 1915 года в Османской Турции минутой молчания.
Завтра в рамках розыгрыша кубка федерации наша команда проведет свою последнюю встречу со сборной Исландии.
Радует тот факт, что наша сборная имеет прекрасную возможность стать победителем турнира и выйти во вторую группу.