Թենիսիստուհիներն ասպարեզում կհայտնվեն սգո թևկապներով
Ապրիլի 19-ից Հայաստանի թենիսի կանանց հավաքականը Մալթայում մասնակցում է «Ֆեդերացիայի գավաթի» (Fed cup) խաղարկությանը: Մեր թիմն ընդգրկված է եվրո-աֆրիկյան գոտու 3-րդ խմբում: Արդեն կայացած երեք տուրերում հայ թենիսիստուհիները միայն հաղթանակներ են տոնել` հաջորդաբար պարտության մատնելով Մոլդովայի (3:0), Լիխտենշտեյնի (2:1) և խմբում ամենուժեղ թիմի համարում ունեցող Նորվեգիայի (3:0) հավաքականներին:
Այսօր Եգիպտոսի ընտրանու հետ խաղում մեր թենիսիստուհիները կորտում կհայտնվեն սգո թևկապներով: Այս մասին մեր թղթակցին տեղեկացրեց Հայաստանի թենիսի ֆեդերացիայի մամուլի քարտուղար Արևիկ Ուդումյանը: Նա ավելացրեց նաև, որ, հնարավոր է, հանդիպման մեկնարկում թիմերը և երկրպագուները մեկ րոպե լռությամբ հարգեն Օսմանյան Թուրքիայում 1915 թ. հայ ժողովրդի դեմ իրականացված ցեղասպանության զոհերի հիշատակը:
Իսկ վաղը «Ֆեդերացիայի գավաթի» խաղարկության շրջանակներում մեր թիմը կանցկացնի վերջին հանդիպումը` մրցակցելով իսլանդացիների հետ: Ուրախացնում է այն փաստը, որ Հայաստանի կանանց թենիսի հավաքականը գերազանց հնարավորություններ է պահպանում` հաղթելու մրցաշարում և տեղափոխվելու 2-րդ խումբ:

Women's Tennis Fed Cup has been underway in Malta since April 19. Armenian team has been included in Group 3 of Europe/Africa Group. After the three matches the team has celebrated three victories by now, winning against the teams from Moldova (3:0), Liechtenstein (2:1), Norway (3:0).
Today during the match against the Egyptian team, the Armenian tennis-players will be wearing mourning bands on hands, the press secretary of the Armenian Tennis Federation told Aysor. According to the report, the teams and fans may pay tribute to the victims of the Armenian Genocide of 1915-1923 years, carried out by the Ottoman Turkey, by a minute of silence.
Tomorrow our team will have its last match against the Iceland team, in the frames of the Fed Cup. The team has by now shown brilliant results and great is the chance of winning the tournament and moving to Group 2.