Հայ թենիսիստուհիները պարտության մատնեցին Եգիպտոսի թիմին
Ինչպես արդեն տեղեկացրել ենք, Հայաստանի թենիսի կանանց հավաքականը Մալթայում մասնակցում է «Ֆեդերացիայի գավաթի» (Fed cup) մրցաշարին: Եվրո-աֆրկյան գոտու 3-րդ խմբում հայ թենիսիստուհիներն առաջին երեք տուրերում հաջորդաբար պարտության մատնեցին Մոլդովայի (3:0), Լիխտենշտեյնի (2:1) և Նորվեգիայի թիմերին (3:0): Հերթական տուրում մեր հավաքականի մրցակիցը Եգիպտոսի թիմն էր: Հայ թենիսիստուհիները խաղադաշտ մտան սգո թևկապներով, իսկ մարզահամալիրում տեղ գտած մարզասերներն ու թիմերը մեկ րոպե լռությամբ հարգեցին հայոց Մեծ եղեռնի զոհերի հիշատակը: Ուրախալի է, որ Հայաստանի հավաքականն այդ օրը հերթական վստահ հաղթանակը տոնեց` 3:0 հաշվով առավելության հասնելով մրցակցի նկատմամբ:
Այսօր տեղի ունենալիք վերջին` Իսլանդիայի հավաքականի հետ հանդիպումից առաջ Հայաստանի ազգային ընտրանին գլխավորում է մրցաշարային աղյուսակը և հիանալի հնարավորություն ունի` տեղափոխվելու 2-րդ խումբ ու մրցակցելու առավել ուժեղ հավաքականների հետ:

Армянские теннисистки выиграли в матче с египтянками
Как мы уже сообщали, армянская женская сборная по теннису в мальте принимает участие в розыгрыше Кубка федерации (Fed cup). В третьей группе евро-африканской зоны наши спортсменки одержали победы в первых трех турах с командами Молдавии (3:0), Лихтенштейна (2:1) и Норвегии (3:0).
В очередном туре соперником нашей сборной стала команда Египта. Армянские теннисистки вышли на поле с черными траурными повязками на руках, и перед игрой все присутствующие почтили память жертв Геноцида армян 1915 года минутой молчания. Радует, что в этот день армянская сборная одержала очередную победу со счетом 3:0.
Сегодня, перед последней встречей со сборной Исландии, армянская сборная возглавляет турнирную таблицу, сохраняя прекрасные возможности перейти во вторую группу, чтобы соперничать с более сильными командами.