Առնո Բաբաջանյանը երեք ափի չափ քիթ ունի
Երեք գերմանացի զբոսաշրջիկներ փնտրտուքի մեջ էին Երևանի փողոցներում: «Որտե՞ղ է Առնո Բաբաջանյանի արձանը» հարցնելով` ման էին գալիս: Թեև իրադարձությունները սպասում էին լուսաբանման, Aysor-ի թղթակիցը որոշեց օգնել նրանց:
Ի զարմանս ներկաների` զբոսաշրջիկները, տեսնելով արձանը, վազեցին ու իրենց ափերը դրեցին Բաբաջանյանի քթին: Հարցին, թե ինչու՞ ենք նրանք այդպես անում, պատասխանեցին ծիծաղով:
«Ուղղակի մեր ընկերներից մեկը պատմել էր, որ հայերը մեծ քիթ ունեն, ու, որպես ապացույց ասել, թե իբր Առնո Բաբաջանյանի արձանը մեզ դրանում կհամոզի: Նա նաև պատմել էր, որ քիթը 3 ափի չափ է, մենք էլ ընդամենը երեկ երեկոյան ենք ժամանել Երևան և եկել ենք` համոզվելու»,- ասացին զբոսաշրջիկները` ոչ մի կերպ չկարողանալով զսպել իրենց հիացմունքը հայկական քթի վերաբերյալ:
«Ես անպայման իմ սերունդներին կհորդորեմ, որ գան և տեսնեն հայերի քթերը, դա մեծ իմաստ և խորհուրդ ունի, քիթը շատ բան է ասում մարդկանց մասին, և որքան այն մեծ է, այնքան մարդը տաղանդավոր է: Ահա և ապացուցյը` Առնո Բաբաջանյան անունով»,- ասաց նրանցից մեկը:

Tourists say Arno Babajanyan's nose is the size of three palms
Three German tourists seemed to be looking for something in Yerevan streets. «Where is the monument to Arno Babajanyan?», they wondered.  Aysor reporter decided to help them.
To everyone’s surprise, seeing the monument, the tourists went up to it and placed their palms on Babajanyan’s nose. When asked why they did so, they replied with a smile:
«A friend of ours told us that the Armenians have a big nose and assured that Arno Babajanyan monument will prove it. He also said that his nose is the size of three palms. We arrived in Yerevan yesterday evening and now we have come here to see it,» the tourists said and could not help their wonder over the Armenian nose.
«I will tell my generations to come and see the Armenian nose, it means a lot, nose has a lot to say about people, the bigger it is, the more talented they are. Here is the proof, and his name is Arno Babajanyan,» one of them said.