Արմեն Երիցյանն ընդունել է Էվա Բիոդենի գլխավորած պատվիրակությանը
Մայիսի 7-ին ՀՀ ոստիկանության պետի առաջին տեղակալ, ոստիկանության գեներալ-մայոր Արմեն Երիցյանն ընդունել է Մարդկանց շահագործման` թրաֆիքինգի դեմ պայքարի հարցերով Եվրոպայի անվտանգության և համագործակցության կազմակերպության հատուկ ներկայացուցիչ Էվա Բիոդենի գլխավորած պատվիրակությանը: Այս մասին տեղեկանում ենք ՀՀ ոստիկանությունից:
Ողջունելով հյուրերին` ոստիկանության պետի առաջին տեղակալը նշել է, որ մարդկանց շահագործման դեմ պայքարի աշխատանքների կազմակերպման և իրականացման ընթացքում ՀՀ ոստիկանությունը ակտիվ համագործակցում է ինչպես պետական գերատեսչությունների, այնպես էլ միջազգային և հասարակական մի շարք կազմակերպությունների հետ, այդ թվում` ԵԱՀԿ երևանյան գրասենյակի, ՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպանատան, Միգրացիայի միջազգային կազմակերպության և այլն:
ԵԱՀԿ աջակցությամբ և ֆինանսավորմամբ ոստիկանության մի շարք պաշտոնյաներ մասնակցել են միջազգային խորհրդաժողովների և սեմինարների, համագործակցություն է իրականցվում ԵԱՀԿ երևանյան գրասենյակի հետ, որն իր կարևոր ներդրումն ունի թրաֆիքինգի դեմ պայքարի ծրագրի մշակման, ազգային ուղղորդման մեխանիզմի ստեղծման, թրաֆիքինգի հարցերին նվիրված սեմինարների, կլոր սեղանների կազմակերպման հարցերում և այլն:
Աղբյուրի փոխանցմամբ` Մարդկանց շահագործման դեմ պայքարի հարցերով ԵԱՀԿ հատուկ ներկայացուցիչ Էվա Բիոդեն շնորհակալություն հայտնելով համակողմանի տեղեկատվություն տրամադրելու համար` նշել է, որ ԵԱՀԿ-ն այն առանցքային միջազգային կազմակերպություններից է, որը տարածաշրջանում, ներառյալ Հայաստանը, արդյունավետ աջակցում է պետական և հասարակական կազմակերպությունների` թրաֆիքինգի դեմ պայքարին ուղված ջանքերին, իսկ պետական կառույցների և քաղաքացիական հասարակության ներկայացուցիչների հետ հանդիպումներն օգնում են խորացնելու և ամրապնդելու Հայաստանում հակաթրաֆիքինգային համագործակցությունը ԵԱՀԿ-ի հետ:

Армен Ерицян принял Еву Бьоден
7 мая первый заместитель начальника Полиции, генерал-майор Полиции Армении Армен Ерицян принял спецпредставителя ОБСЕ по борьбе с траффикингом Еву Бьоден. Об этом сообщает Полиция Армении.
Приветствовав гостей, первый заместитель начальника Полиции отметил, что в ходе организации и осуществления работ по борьбе с эксплуатацией людей Полиция Армении активно сотрудничает как с государственными, так и с рядом общественных и международных организаций, в том числе с ереванским офисом ОБСЕ, посольством США в Армении, Международной организацией миграции.
При содействии и финансировании ОБСЕ ряд представителей Полиции приняли участие в международных конференциях и семинарах. Осуществляется сотрудничество с ереванским офисом ОБСЕ в разработке программ по борьбе с траффикингом, разработке национальных программ, организации семинаров и круглых столов вопросам трафикинга и пр.
Как сообщает источник, спецпредставитель ОБСЕ по борьбе с траффикингом Ева Бьоден, поблагодарив за предоставление всесторонней информации, отметила, что ОБСЕ является основной организацией, которая содействует эффективной борьбе государственных и общественных организаций в регионе с траффикингом, а встречи с представителями госструктур и гражданского общества позволяют углубить сотрудничество ОБСЕ с Арменией в борьбе с траффикингом.