Կառավարության նիստին ներկա էին նաև նորանշանակ նախարարները
«Ես ուզում եմ Կառավարության անունից շնորհավորել երեք նորանշանակ նախարարներին` Գևորգ Պետրոսյանին, Արմեն Աշոտյանին և Գերասիմ Ալավերդյանին», - այսօրվա Կառավարության նիստի օրակարգին անցնելուց առաջ ասաց ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն:
«Ուզում եմ ցանկանալ բեղմնավոր աշխատանք, որպեսզի մենք կարողանանք ի կատար ածել մեր ծրագրերը` հանուն մեր պետության ամրապնդման, հանուն մեր ժողովրդի», - նորանշանակ նախարարներին մաղթեց Տ. Սարգսյանը:
Վարչապետը վստահություն հայտնեց առ այն, որ «Կառավարությունում ստեղծված աշխատանքային ջերմ մթնոլորտը հնարավորություն կստեղծի նորանշանակ նախարարների համար անմիջապես մտնել գործի ընթացքի մեջ: Նրա խոսքերի համաձայն` վերջիններս «կաշկանդված չպետք է լինեն այն բանի համար, որ նորանշանակ են»:

«In the name of the Government, I would like to congratulate the three new-appointed ministers – Gevorg Petrosyan, Armen Ashotyan and Gerasim Alaverdyan,» the Armenian Prime-Minister Tigran Sargsyan congratulated the Ministers of Labor and Social Affairs, Education and Science, Agriculture today before passing on to the Government session agenda.
«I wish prosperous activity, so that we can call to life our programs for the sake of the reinforcement of our country, for the sake of our nation,» T. Sargsyan said.
The Prime Minister expressed confidence that «the atmosphere of warmth in the government will provide possibility for the new-appointed ministers to integrate into the working process immediately.» They shouldn’t feel embarrassed only because they are new-appointed, the PM said.