Ցոլակ Անանիկյանի տպավորիչ հաղթանակը
Չեխական Ուստի Նադ Լաբեմ քաղաքում շարունակվում է բռնցքամարտի միջազգային մրցաշարը, որին մասնակցում է նաև Հայաստանի հավաքականը: Մայիսի 13-ին իրենց մենամարտերը տանուլ են տվել Դերենիկ Գիժլարյանը (54 կգ), Արա Պուլուզյանը (60 կգ) և Սամվել Մաթևոսյանը (69 կգ):
Գերազանց է հանդես եկել Եվրոպայի առաջնության արծաթե մեդալակիր Ցոլակ Անանիկյանը (91 կգ)` նոկաուտով հաղթելով իր ավստրալացի մրցակցին:
Այսօր ռինգ դուրս կգան Ազատ Հովհաննիսյանը (57 կգ), Հրաչիկ Ջավախյանը (64 կգ) և Անդրանիկ Հակոբյանը (75 կգ): Ազատի հակառակորդը Հնդկաստանից է, իսկ Հրաչիկինն ու Անդրանիկինը` Իռլանդիայից:
Վաղը պայքարի մեջ կմտնի նաև Եվրոպայի չեմպիոն, 48 կգ քաշային Հովհաննես Դանիելյանը, ով այս անգամ հանդես կգա 51 կգ քաշային կարգում, քանի որ այս մրցաշարում 48 կգ քաշում մրցակից չկա: Այս մասին տեղեկացնում են ՀՀ բռնցքամարտի ֆեդերացիայի մամուլի կենտրոնից:

Впечатляющая победа Цолака Ананикяна
В чешском городе Усти-над-Лабем продолжается международный турнир по боксу, в котором участвует и армянская сборная. 13 мая свои выступления провалили Дереник Гижларян (54 кг), Ара Пулузян (60 кг) и Самвел Матевосян (69 кг).
Превосходно выступил серебряный призер чемпионат Европы Цолак Анинакян (91 кг), повергнув в нокаут своего соперника.
Сегодня на ринг выйдут Азат Ованесян (57 кг), Грачик Джавахян (64 кг) и Андраник Акопян (75 кг). Азат сегодня встретится с представителем Индии, а Грачик и Андраник – с представителями Ирландии.
Завтра в бой вступит и чемпион Европы в категории 48 кг Ованес Даниелян, который на этот раз выступит в категории 51 кг, поскольку на этом чемпионате у него нет соперников весом 48 кг. об этом сообщает пресс-центр федерации бокса Армении.