Հայ բռնցքամարտիկները երկու ոսկե մեդալ նվաճեցին
Երկու հայ բռնցքամարտիկներ` Անդրանիկ Հակոբյանը (75 կգ) և Ցոլակ Անանիկյանը (91 կգ), հաղթելով եզրափակիչ մենամարտերում, դարձան չեխական Ուստի Նադ Լաբեմ քաղաքում ավարտված Չեխիայի բաց առաջնության չեմպիոն: Նշենք, որ Անդրանիկ Հակոբյանը 2008 թ. աշխարհի գավաթակիր է, իսկ Ցոլակ Անանիկյանը` 2008 թ. Եվրոպայի առաջնության արծաթե մեդալակիր:
2008 թ. Եվրոպայի փոխչեմպիոն Հովհաննես Դանիելյանը (51կգ) և Եվրոպայի պատանիների կրկնակի չեմպիոն Ազատ Հովհաննիսյանը (57կգ) նվաճեցին արծաթե մեդալներ: Այս մասին տեղեկացնում են ՀՀ բռնցքամարտի ֆեդերացիայի մամուլի կենտրոնից:

Армянские боксеры завоевали две золотые медали
Двое армянских боксеров – Андраник Акопян (75 кг) и Цолак Ананикян (91 кг), победили в финальных боях, став чемпионами чешского турнира по боксу, который проходит в городе Усти-над-Лабем.
Отметим, что Андраник Акопян является обладателем кубка мира 2008 года, а Цолак Ананикян – серебряным призером чемпионата Европы 2008 года.
Вице-чемпион Европы Ованес Даниелян (21 кг) и двукратный чемпион Европы среди юниоров Азат Ованесян (57 кг) завоевали серебряные медали. Об этом сообщает пресс-служба федерации бокса Армении.