ԱՄՀ-ն պատրաստ է օժանդակել ՀՀ  կառավարությանը
ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն այսօր ընդունել է Արժույթի միջազգային հիմնադրամի (ԱՄՀ) հայաստանյան ներկայացուցիչ Նինկե Օմեսին և Հայաստանի գծով առաքելության ղեկավար Մարկ Լյուիսին:
Ըստ կառավարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչության, վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը դրական է գնահատել ԱՄՀ-ի հետ մեր երկրի համագործակցության արդյունքները, շնորհակալություն հայտնել առաքելությանը` արդյունավետ աշխատանքի համար: Ըստ վարչապետի, առաքելության կատարած ուսումնասիրություններն ավելի տեսանելի են դարձնում ԱՄՀ արդի պատկերացումները համաշխարհային ֆինանսատնտեսական ճգնաժամի պատճառների և հաղթահարման ուղիների վերաբերյալ:
ԱՄՀ ներկայացուցիչները վերահաստատել են իրենց կազմակերպության պատրաստակամությունը` հնարավորինս օժանդակել Հայաստանի կառավարության հակաճգնաժամային ծրագրերի իրականացմանը:

IMF ready to support Armenian Government
Armenian Prime Minister Tigran Sargsyan received the IMF representative to Armenia Ninke Omes and Head of IMF mission to Armenia Mark Louis today.
Tigran Sargsyan highly evaluated the results of IMF-Armenia cooperation and thanked the mission for the efficient work, the press service of the Armenian Government says. According to the Prime Minister, the observations carried out by the mission reveal the IMF current views over the causes of the world financial-economic crisis and the ways to overcome it.
The IMF representatives reconfirmed the IMF willingness to assisst the Armenian Government in the implemetation of its anti-crisis program.