«Աննկատ մնաց մի շատ ուրախալի լուր»
Ջազմեն Արմեն Թութունջյանը, նույն Չիկոն այսօր հայտարարեց, որ Եվրատեսլիլի թոհուբոհի մեջ մեկ այլ` ավելի «մակարդակով» մրցույթում հայերը բարձր տեղեր են նվաճում, «բայց այդ մասին ոչ ոք չի իմանում»:
«Աննկատ մնաց մի շատ ուրախալի լուր. նույն օրերին Բուխարեստում տեղի ունեցավ Եվրոֆեստ երաժշտական միջոցառումը` դասական, փոփ և ջազ երաժշտության ոլորտներում: Հայաստանից «Արթ Վոյսես» խումբը վերադարձավ գրանպրիով»,- տեղեկացրեց նա:
Չիկոն ցավով նշեց, որ նման լայնամասշտաբ իրադարձությունները Հայաստանում մեկնաբանում են երկու հոգի` ինքն ու Արմեն Մանուկյանը, այն էլ «սահմանափակ լսարանի համար»:
«Պոպսան խեղդում է, մասսայական ճաշակն է գերիշխում, դրա համար շատերը նման միջոցառումներից տեղյակ չեն: Անգամ Կոմպոզիտորների միությունն է աչքաթող անում նման միջոցառումները», - ասաց Ա. Թութունջյանը:
Վերջում նա շնորհակալություն հայտնեց Շուշան Պետրոսյանին, ով հովանավորներ էր գտել, ու «Արթ վոյսես» խումբը կարողացավ մեկնել Բուխարեստ:
«Չլիներ Շուշանի հեղինակությունը, որի շնորհիվ նա կարողացավ հովանավորներ գտնել, մեր տղաները ոչ մի տեղ էլ չէին մեկնի, կմնային Երևանում: Այ, այսպիսի բաներն ենք մենք աչքաթող անում», - նշեց Չիկոն:

«Незамеченной осталась очень хорошая новость»
Джазмен Армен Тутунджян, он же Чико, сегодня заявил, что во время всей этой шумихи с Евровидением армяне завоевали высокие места на другом конкурсе более высокого уровня, «однако об этом никто не знает».
«Незамеченной осталась одна очень хорошая новость: в те же дни в Бухаресте состоялось музыкальное событие -Еврофест в области классической, поп и джаз-музыки. Армянская группа «Арт Войсес» вернулась оттуда с гран при», - сообщил он.
Чико с сожалением отметил, что подобные широкомасштабные события в Армении комментируют только двое человек – он сам и Армен Манукян, «и то для ограниченной аудитории».
«Попса давит, преобладает массовый вкус, поэтому многие не в курсе подобных мероприятий. Даже союз композиторов не следит за подобными событиями», - сказал А. Тутунджян.
Он поблагодарил Шушан Петросян, которая нашла спонсоров, благодаря чему группа «Арт Войсес» смогла принять участие в конкурсе.
«Не будь авторитета Шушан, благодаря чему она сумела найти спонсоров, наши парни никуда бы не поехали, а остались бы в Ереване. Вот такие вещи мы не замечаем», - отметил Чико.