Ռալֆ Յիրիկյանը դասախոսություն կարդաց
Այսօր ՎիվաՍել-ՄՏՍ ընկերության գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը հանդիպեց Երևանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի ուսանողների հետ: Նա դասախասություն կարդաց ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գործունեության, կառավարման մշակույթի և կորպորատիվ քաղաքականության մասին:
Դասախոսության սկզբում ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրենն ասաց, որ չորս տարի առաջ իրենք համարձակվեցին «երազել և պարտավորություններ ստանձնել»:
«Այսօր ես կարող եմ փաստել, որ մեզ հաջողվել է հասնել մեր առջև դրված նպատակներին: 2005-ի հուլիսի 1-ին ՎիվաՍել-ՄՏՍ ցանցում կատարված առաջին զանգն ազդարարեց նոր դարաշրջանի սկիզբը` Հայաստանի բջջային հեռահաղորդակցության ոլորտում: Հետագա երեք տարիների ընթացքում մեր ընկերությունը կարողացավ ձեռք բերել լավագույն բջջային օպերատորի համբավը` գրեթե յուրաքանչյուր ընտանիքի համար մատչելի դարձնելով իր հասանելի, բարձրորակ և հուսալի ծառայությունները», - նշեց Ռ. Յիրիկյանը:
Իր մեկժամյա դասախոսության մեջ նա ուսանողներին ու պրոֆեսորադասախոսական կազմին ներկայացրեց ընկերության` շուկայի հետագա ռազմավարությունը և կազմակերպության զարգացման դինամիկան:
Ռ. Յիրիկյանը ևս մեկ անգամ հավաստեց, թե որքան շատ է ընկերությունը կարևորում դինամիկ և պրոֆեսիոնալ աշխատակիցների գործոնը` ընկերության գործունեության զարգացման և շուկայի առաջատարության հարցերում:
«Առանց որակյալ մասնագետների, անհնար է բջջային կապի որակյալ ծառայությունների մատուցում: ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը, որպես կազմակերպություն, աշխատանքի է հրավիրում միայն լավագույն մասնագետներին», - շեշտեց Ռալֆ Յիրիկյանը:

Ральф Йирикян прочел лекцию
Сегодня главный директор ВиваСел-МТС Ральф Йирикян встретился со студентами Государственного экономического университета Армении. Он прочел лекцию о деятельности компании, о культуре менеджмента и о корпоративной политике.
В начале лекции главный директор компании сказал, что 4 года назад они решились на мечту и взяли на себя ответственность.
«Сегодня я могу констатировать, что нам удалось достичь поставленных целей. 1 июля 2005 года в сети ВиваСел-МТС произошел первый звонок, который зафиксировал начало новой эры в области телекоммуникаций в Армении. В последующие три года наша компания заслужила звание лучшего сотового оператора, сделав почти ля каждой семьи доступной свой качественные и надежные услуги», - отметил Р. Йирикян.
В своей одночасовой лекции он представил студентам и профессорско-преподавательскому составу дальнейшую стратегию компании на рынке, а также динамику развития.
Р. Йирикян еще раз заверил, что компания придает большое значение динамичным и профессиональным сотрудникам в вопросах развития компании.
«Без качественных специалистов, невозможно предоставлять качественные услуги сотовой связи. ВиваСел-МТС, как организация, приглашает на работу только лучших специалистов», - отметил Р. Йирикян.