Ուսանողները պրակտիկա կանցնեն ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ում
Այսօր Երևանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի ռեկտոր Յուրի Սուվարյանը հայտնեց, որ արդեն պայմանավորվել են ՎիվաՍել-ՄՏՍ ընկերության հետ` համագործակցության պայմանագիր ստորագրելու մասին:
«ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը շատ մեծածավալ գործունեություն է ծավալում Հայաստանում: Նաև համագործակցում է ուսումնական-գիտական բնագավառների հետ: Ըստ մեր համագործակցության պայմանգրի, մեր ուսանողներն ուսումնական պրակտիկա կանցնեն ընկերությունում, նաև աշխատանքի կտեղավորվեն այս կազմակերպությունում», - ասաց նա:
Ռեկտորը նաև նշեց, որ ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ից մասնագետներ կհրավիրվեն համալսարան, որպեսզի կարդան դասախոսություններ: Սա, ըստ Սուվարյանի, հնարավորություն կտա բարձրացնել տնտեսագետ կադրերի որակավորումը:
ՎիվաՍել-ՄՏՍ ընկերության գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը տեղեկացրեց, որ իրենք սկսել են «արշավ ուսանողների հետ», և բացումը կատարվում է Տնտեսագիտական համալսարանից:
«Ուզում ենք մեր փորձը փոխանցենք ուսանողներին, կողմնորոշենք նրանց: Մեր դռները բացում ենք պրակտիկայի համար, որ ավելի մասնագիտացնենք ու աշխուժացնենք ուսանողների կյանքը», - ասաց Ռ. Յիրիկյանը:
Նա նշեց, որ ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը Հայաստանի խոշոր գործատուներից մեկն է, այսօր ընկերությունը նոր հորիզոններ է առաջարկում հայ մասնագետներին` ապահովելով կայուն աշխատատեղ և խոստումնալից աշխատանքային առաջընթացի հեռանկար:
Ռ. Յիրիկյանը նաև հավաստեց, որ ֆինասական ճգնաժամի պայմաններում բաժանորդների քանակի ավելացում է նկատվել, բայց ոչ անցած տարվա տեմպով:
«Միշտ տարվա սկիզբն իբրև դժվար սեզոն է հանդիսանում, առաջին 3 ամիսները տկար ցուցանիշներ են ցույց տալիս, ապրիլին շուկան աշխուժանում է: Ճգնաժամն ազդում է, աճն անցած տարվա պես աշխույժ չէ, բայց կա: Այժմ նախապատրաստական ամառային սեզոնն է սկսվում, իսկ մեր բաժանորդների քանակն ապրիլի վերջի դրությամբ եղել է 2 մլն 60 հազար»,- ասաց ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրենը:

Студенты пройдут практику в ВиваСел-МТС
Сегодня ректор Ереванского государственного экономического университета Юрий Суворян сообщил, что уже приобретена договоренность с компанией «ВиваСел-МТС» о подписании договора о сотрудничестве.
«ВиваСел-МТС осуществляет широкомасштабную деятельность в Армении. Компания сотрудничает и в учебно-научной сфере. Согласно нашему договору о сотрудничестве, наши студенты будут проходить в компании практику, и также устраиваться там на работу», - сказал ректор.
Он также отметил, что специалисты ВиваСел-МТСбудут приглашаться в университет –читать студентам лекции. Это, по мнению Суворяна позволит повысить качество подготовки экономистов.
Генеральный директор ВиваСел-МТС Ральф Йирикян сообщил, что «компания начала акцию со студентами», и открытие кампании происходит со студентами экономического университета.
«Мы хотим передать наш опыт студентам, сориентировать их. Наши двери открыты для практикантов, чтобы сделать более профессиональной и активной жизнь студентов», - сказал Р. Йирикян.
Он отметил, что ВиваСел-МТС является одной из крупнейших работодателей Армении. Сегодня компания предлагает новые горизонты армянским специалистам, обеспечивая стабильные рабочие места и перспективы карьерного роста.
Р. Йирикян также добавил, что в условиях финансового кризиса отмечено увеличение числа абонентов, однако не в прошлогодних темпах.
«Всегда начало года бывает сложным сезоном, первые три месяца дают низкие показатели, в апреле рынок активизируется. Финансовый кризис влияет – рост не такой активный, как в прошлом году, но есть. Сейчас начинается подготовка к летнему сезону, а число наших абонентов на конец апреля составлял 2 млн. 60 тыс.», - сказал директор ВиваСел-МТС.