«ՎիվաՍել-ՄՏՍ». «Մենք կանք ու ունենք մեր առաքելությունը»
«ՎիվաՍել-ՄՏՍ» ընկերության գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանն այսօր ասուլիսին անդրադարձավ ընկերության կողմից Հայաստանում և Արցախում իրականացվող սոցիալական ծրագրերին:
«Այն, ինչ մենք անում ենք`բարերարություն չէ: Այն, ինչ մենք անում ենք` բարեգործություն չէ: Այն, ինչ մենք անում ենք` կորպորատիվ պատասխանատվություն է, և իբրև, կորպորատիվ քաղաքացի, աշխատում ենք այս տնտեսության մեջ ու մեր գործունեության մաս ենք համարում հենց սոցիալական ծրագրերը: Մենք շարունակելու ենք մեր «ձեռքերը երկարացնել» դեպի հասարակություն, դեպի հանրություն` որոշ խնդիրներ վերցնելով մեր ուսերի վրա ու ձեռնամուխ լինելով դրանց կարգավորմանը, իհարկե, այնքան` ինչքան հնարավորություն է տալիս մեր բյուջեն»,- ասաց նա:
Գլխավոր տնօրենը նշեց, որ ամեն տարվա սկզբին բյուջեն կազմելիս` հաշվի են առնվում սոցիալական ծրագրերը: Ըստ նրա, այս տարվա ընթացքում որոշ ծրագրեր արդեն իրականացրվել են, բայց կան նաև բազմաթիվ ծրագրեր, որոնք պետք է իրականացնեն առաջիկա 7 ամսվա ընթացքում:
Ռ. Յիրիկյանն անդրադարձավ նաև իր անձի շուրջ պտտվող լուրերին, թե իբր ինքը հեռանալու է ընկերությունից: Նա նշեց, որ այդպիսի խոսակցքություններ կային դեռ իր աշխատանքի առաջին օրվանից. ասում էին, թե ինքը 6 ամիս կամ 1 տարին չի դիմանալու, մանավանդ որ` չգիտե, թե ինչպիսին են աշխատանքային պայմանները Հայաստանում:
«Ես ուզում եմ ասել հետևալը. ես շատ ուրախ եմ ու հպարտ, որ առիթ ունեցա աշխատելու իմ հայրենիքում, ղեկավարել այսպիսի ընկերություն, ղեկավարել մի ընտանիքի այդպիսի անդամներ, ինչպիսին է մեր աշխատակազմը: Հիմա էլ, ինչ խոսակցություններ և գնում են` մարդիկ ազատ են, կարող են ասել և արտահայտել , ինչ ուզում են: Բայց մենք կանք ու ունենք մեր առաքելությունը. այդ ընկերությանն միջոցով իրականացնել տարբեր զարգացումներ կապի ոլորտում»,- շեշտեց «ՎիվաՍել-ՄՏՍ» ընկերության գլխավոր տնօրենը:

VivaCell-MTS has social programs as part of its activity
VivaCell-MTS General Manager Ralf Yirikyan referred to the social programs conducted in Armenia and Artsakh at a press conference today.
«What we do is not a charity. Nor it is a benefaction. Whatever we do is cooperative responsibility and as a cooperative citizen, we work in this economy and we consider social programs as part of our activity. We are going to continue extending our hands to the society, to the public, taking some problems on our shoulders and aiming at their regulation, as far as our budget allows this,» he said.
The general manager said that every year social programs are taken into consideration when making the budget at the beginning of the year. Some programs have been carried out already, some are yet to be carried out in the upcoming 7 months, he said.
R. Yirikyan referred to the rumour spread over his assumed resignation. He said, the rumour has existed from the very first day he assumed the post, saying he is not going to take it for more than 6 monts or a year, since he knows nothing about the working conditions in Armenia.
«I would like to say that I am happy and proud I have had the opportunity to work in my country, to run this company, head members of a family, like our staff is. People are free to say whatever they care to. But we exist and have our mission to carry out different promotion programs through this company,» VivaCell-MTS General Manager Ralf Yirikyan said.