ՀՀ սպորտի և երիտասարդության հարցերի նախարարի ուղերձը
ԱԻԲԱ բռնցքամարտի աշխարհի պատանեկան առաջնության մասնակիցներին ողջույնի խոսք է հղել նաև ՀՀ սպորտի և երիտասարդության հարցերի նախարար Արմեն Գրիգորյանը: Նա հույս ունի, որ մրցաշարն իր կազմակերպվածության բարձր մակարդակով հյուրերին հնարավորություն կտա վառ տպավորություններով հրաժեշտ տալ հայոց մայրաքաղաք Երևանին: Այս մասին տեղեկացնում է մրցաշարի մամուլի կենտրոնը:
«ԱԻԲԱ բռնցքամարտի աշխարհի պատանեկան երևանյան առաջնության բոլոր մասնակիցներին ողջունում եմ հայոց հինավուրց հողում գտնվելու առթիվ:
Սիրելի պատանիներ, ձեզ վիճակված է մարզական կենսագրության վաղ հասակից շփվել բռնցքամարտի տարբեր երկրների դպրոցների ներկայացուցիչների հետ: Սա կհեշտացնի մեծ սպորտ տանող ճանապարհը, կհարստացնի տեխնիկական հնարքների ձեր զինանոցը: Երևանյան ռինգը կհարստացնի ձեր մրցափորձը և սեփական մարտաոճի հիմքը կդնի:
Տղամարդուն վայել մարզաձև է բռնցքամարտը: Ասպարեզում միմյանց հարվածներ փոխանակելուց հետո մրցակիցները, անկախ մենամարտի ելքից, միմյանց ձեռք սեղմելով արժանապատվորեն հեռանում են ռինգից: Սա մարզաձևի կանոնադրության ուսանելի պայմաններից մեկն է:
Ցանկանում եմ հաջող մասնակցություն: Երևանյան ռինգը թող ձեր հետագա հաջողությունների խորհրդանիշը դառնա:
Հուսով եմ, որ դուք վառ տպավորություններով հրաժեշտ կտաք հայոց մայրաքաղաք Երևանին»,- շեշտել է ՀՀ սպորտի և երիտասարդության հարցերի նախարար Արմեն Գրիգորյանն իր ուղերձում:

Armenian Minister of Sports and Youth Affairs Armen Grigoryan addressed a welcome message to AIBA World Junior Championship participants, due in Yerevan May 23-30, the ministry says.
«My heartfelt greetings to all the participants of the AIBA World Junior Championships Yerevan 2009, to be held in the ancient land of Armenia!
Dear boxing juniors, you have gained the opportunity of getting to know many representatives of boxing schools of different countries at an early age. This will make your path to high-level sport considerably easier and will enrich the series of your technical skills. The Yerevan ring will increase your competing experience and will lay the base of your own boxing style.
Boxing is a strong man’s art. After exchanging punches in the ring, the athletes, despite the result of the contest, leave the ring with a warm handshake. This is one of the exemplary rules of this sport.
I wish you all the best of luck with your participation. Let the ring of Yerevan become the symbol of your future success!