Այս շաբաթ վարկը կփոխանցվի Հայաստանին
Այս շաբաթվա ընթացքում Ռուսաստանը Հայաստանին կփոխանցի 500 միլիոն դոլար արժողությամբ վարկ: Այս մասին, ըստ Ռիա Նովոստի գործակալության, հայտնել է Ռուսաստանի փոխվարչապետ, ֆինանսների նախարար Ալեքսեյ Կուդրինը:
«Անցած շաբաթ Հայաստանի հետ 15 տարի ժամկետով` 500 միլիոն դոլարի վարկային համաձայնագիր է ստորագրվել: Այս շաբաթվա ընթացքում գումարն արդեն կփոխանցվի», - հայտարարել է Կուդրինը:
Հիշեցնենք, որ մայիսի 20-ին ՌԴ փոխվարչապետ Ալեքսեյ Կուդրինը և ՀՀ ֆինանսների նախարար Տիգրան Դավթյանը համաձայնագիր են ստորագրել` Հայաստանին 500 միլիոն դոլար արժողության վարկի տրամադրման վերաբերյալ:

Россия на этой неделе перечислит Армении 500 миллионов долларов
На этой неделе Россия перечислит Армении кредит в размере 500 миллионов долларов, сообщил вице-премьер и министр финансов РФ Алексей Кудрин.
«На прошлой неделе было подписано кредитное соглашение с Арменией на 500 миллионов долларов на 15 лет, и на этой неделе деньги уже уйдут», - сообщил Кудрин.
Как сообщает РИА Новости, 20 мая Кудрин и его армянский коллега Тигран Давтян 20 мая подписали договор о предоставлении Еревану 15-летнего кредита на 500 миллионов долларов по ставке LIBOR плюс 3 процента для поддержки экономики страны в условиях финансового кризиса.