Միջբանկային շախմատային մրցաշարն ավանդական է դառնում
Մայիսի 28-ին Երևանի Շախմատիստի տանը մեկնարկած միջբանկային շախմատային 6-րդ մրցաշարը նվիրված էր Հանրապետության տոնին և երեխաների պաշտպանության օրվան: Մասնակիցների թվում էին Կենտրոնական բանկի, «Արարատբանկի», «Ինեկոբանկի», «Արմսվիսբանկի», «Կոնվերս բանկի», «Ամերիաբանկի», «Արդշինինվեստբանկի», «ՎՏԲ-Հայաստան բանկի», «Յունիբանկի» և «Էյչ-Էս-Բի-Սի» բանկի 35 աշխատակիցներ:
ՀՀ բանկերի արհմիության և ԿԲ արհմիության նախաձեռնած շախմատային մրցաշարի համար սահմանվել էին դրամական մրցանակներ` մի շարք անվանակարգերում 1-3-րդ տեղերն զբաղեցնելու համար: Ըստ գրաված դիրքերի` հաղթողները կպարգևատրվեն 50000-ական, 30000-ական և 20000-ական դրամով:
Մրցումների արդյունքով բանկերի աշխատակիցների անվանակարգում հաղթող է դարձել ԿԲ աշխատակից Աշոտ Ավետիսյանը: 2-րդ տեղը գրավել է «Կոնվերս բանկի» ներկայացուցիչ Արսեն Նաղդալյանը, իսկ 3-րդ տեղը` «Արարատբանկի» աշխատակից Գևորգ Թադևոսյանը: Երեխաների օրվան նվիրված անվանակարգում 1-3-րդ տեղերը համապատասխանաբար զբաղեցրել են Կարեն Նամալյանը («Կոնվերս բանկ»), Լևոն Քարամյանը (ԿԲ), Հայկ Մարտիկյանը («Արդշինինվեստբանկ»): Այս մասին տեղեկացնում են Կենտրոնական բանկի հասարակայնության հետ կապերի ծառայությունից:

6th Inter-bank Chess Tournament was launched in Yerevan, May 28 on the occasion of the Day of the First Republic of Armenia and the Children’s Protection Day. 35 employers of the Central Bank Armenia, Ararat Bank, Inecobank, Arm-Swiss Bank, Converse Bank, Ameria Bank, Ardshininvestbank, VTB-Armenia Bank, Unibank and HSBC Bank were participating in the tournament.
The winners were to receive monetary awards, in accordance with their rankings. Three leaders were awarded 50.000, 30.000 and 20.000 AMD respectively.
To tournament winner came to be Ashot Avetisyan, a Central Bank worker. Converse Bank representative Arsen Naghdalyan runs second. Third to end was Gevorg Tadevosyan, Ararat Bank, the public relations department of the Central Bank reported.