Շվեյցարիա-Հայաստան խաղը չի ցուցադրվի
Հայաստանի երիտասարդական հավաքականը, ինչպես արդեն տեղեկացրել ենք, երեկ առավոտյան մեկնել է Շվեյցարիա` անցկացնելու Եվրոպայի 2011 թ. առաջնության ընտրական փուլի առաջին հանդիպումը: Այսօր Վիլ քաղաքի «Բերգհոլց» մարզադաշտում, Երևանի ժամանակով ժամը 23:00-ին մեր երիտասարդ ֆուտբոլիստները կմրցակցեն Շվեյցարիայի հասակակիցների հետ:
Վերջին օրերին լուրեր էին տարածվել, որ մինչև 21 տարեկանների Շվեյցարիա-Հայաստան հանդիպումը կարող է ցուցադրվել Հանրային հեռուստատեսության ուղիղ եթերում: Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի ներկայացուցիչները տեղում պետք է բանակցեին շվեյցարական կողմի հետ և փորձեին կազմակերպել հեռարձակումը: Սակայն ինչպես Aysor.am-ի թղթակցին հայտնեց ՀՖՖ մամուլի քարտուղար Գեորգի Մաթևոսյանը, այդ հնարավորությունն արդեն բացառված է, քանի որ հանդիպումը չի հեռարձակվելու նաև Շվեյցարիայում:

Матч Швейцария-Армения не будет транслироваться
Молодежная сборная Армении по футболу вчера утром отправилась в Швейцарию, чтобы провести первую встречу в рамках отборочного этапа чемпионата Европы 2011 года. Сегодня на стадионе «Бергольц» города Вил в 23:00 по ереванскому времени наши футболисты сыграют со сборной Швейцарии.
В последнее время распространилась информация о том, что матч Швейцария – Армения может транслироваться в прямом эфире Общественного телевидения Армении. Представители Федерации футбола Армении должны были не месте провести переговоры с швейцарской стороной и постараться организовать трансляцию. Однако, как сообщил корреспонденту Aysor.am пресс-секретарь ФФА Георгий Матевосян, эта возможность уже исключена, поскольку эта встреча не будет транслироваться и в Швейцарии.