«BRIDGE ARTSAKH» տնտեսական ֆորումը` Ստեփանակերտում
Հունիսի 19-21-ը Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության մայրաքաղաք Ստեփանակերտում կկայանա «BRIDGE ARTSAKH» տնտեսական ֆորումը: Ֆորումը կանցկացվի Արցախի նախագահի բարձր հովանու ներքո և Հանրապետության կառավարության աջակցությամբ: Այս մասին տեղեկացնում են ֆորումի կազմակերպիչներ Հայաստանի Արդյունաբերողների և Գործարարների (Գործատուների) Միությունը և «ՄԱՍՏԵՐ» Միջազգային Ինտեգրման Աջակցության Կենտրոնը:
Ֆորումի գլխավոր թեման է «Պետություն և բիզնես` երկխոսությունից դեպի համագործակցություն»: Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության աշխատանքային հրապարակներում կհավաքվեն Արցախից և Հայաստանից գործարարներ, նախարարներ և գործադիր մարմիններ, ինչպես նաև ներկայացուցիչներ սփյուռքից: Այստեղ հնարավոր կլինի քննարկել արդի խնդիրները, գտնել համագործակցության հնարավոր ուղիները, փոխանակել կարծիքները, ծանոթանալ տարածաշրջանի զարգացման հեռանկարների և ներդրումային քաղաքականության հնարավորությունների հետ, հաստատել նոր գործնական կապեր:
Ֆորումի միջոցառումները կանցկացվեն Ստեփանակերտի տարբեր հրապարակներում: «BRIDGE ARTSAKH» ֆորումի մասնակիցները կբնակվեն լավագույն, հարմարավետ հանգստյան տներում:
«BRIDGE ARTSAKH» ֆորումի գլխավոր նպատակն է ` ծանոթանալ Հայաստանի և արտերկրի գործնական և քաղաքական շրջանակների և Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության սոցիալ-տնտեսական պոտենցիալի հետ: Այդ իսկ պատճառով ֆորումն ունի խիստ գործնական գրաֆիկ, կազմված է սեկցիոն և պլենառ նիստերից, կլոր սեղաններից: Պլենառ նիստի հիմնական զեկույցը կներկայացնի Արցախի Ներդրումային Հիմնադրամը` «Արցախի ներդրումային գրավչությունը» թեմայով:

Экономический Форум «BRIDGE ARTSAKH» в Степанакерте
С 19-го по 21-е июня 2009 года в столице Нагорно-Карабахской Республики, в городе Степанакерт, состоится Экономический Форум «BRIDGE ARTSAKH». Форум пройдет под патронажем президента Арцаха и при поддержке правительства Республики.
Главная тема форума: «Государство и бизнес: от диалога к партнерству». Об этом сообщает оргкомитет форума.
На рабочих площадках форума в НКР соберутся предприниматели, руководители министерств и официальных ведомств Арцаха и Армении, а также представители армянской диаспоры за рубежом. Здесь можно будет обсудить актуальные проблемы, обозначить пути дальнейшего сотрудничества, обменяться мнениями, познакомиться с перспективами развития региона, возможностями инвестиционной политики, наладить новые партнерские отношения.
Как сообщают организаторы, мероприятия Форума пройдут на разных площадках Степанакерта.
Главная цель «BRIDGE ARTSAKH» - знакомство деловых и политических кругов Армении и зарубежья с социально-экономическим потенциалом Нагорно-Карабахской Республики, поэтому Форум имеет плотный деловой график, состоящий из секционных и пленарных заседаний, круглых столов. Основной доклад пленарного заседания: «Инвестиционная привлекательность Арцаха», будет представлен Арцахским Инвестиционным Фондом. Круглые столы пройдут по следующим темам:
Современный бизнес: проблемы и перспективы
Финансовые инструменты в поддержку предпринимателям
Развитие транспортной системы как условие эффективного предпринимательства
Возможности строительного комплекса в период мирового кризиса
Бизнес образование в современных экономических условиях
Перспективы развития въездного туризма Арцаха.
Организаторы форума: Союз промышленников и предпринимателей Армении и Центр содействия международной интеграции «Мастер».