«BRIDGE ARTSAKH» տնտեսական ֆորումը` Ստեփանակերտում
Հունիսի 19-21-ը Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության մայրաքաղաք Ստեփանակերտում կկայանա «BRIDGE ARTSAKH» տնտեսական ֆորումը: Ֆորումը կանցկացվի Արցախի նախագահի բարձր հովանու ներքո և Հանրապետության կառավարության աջակցությամբ: Այս մասին տեղեկացնում են ֆորումի կազմակերպիչներ Հայաստանի Արդյունաբերողների և Գործարարների (Գործատուների) Միությունը և «ՄԱՍՏԵՐ» Միջազգային Ինտեգրման Աջակցության Կենտրոնը:
Ֆորումի գլխավոր թեման է «Պետություն և բիզնես` երկխոսությունից դեպի համագործակցություն»: Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության աշխատանքային հրապարակներում կհավաքվեն Արցախից և Հայաստանից գործարարներ, նախարարներ և գործադիր մարմիններ, ինչպես նաև ներկայացուցիչներ սփյուռքից: Այստեղ հնարավոր կլինի քննարկել արդի խնդիրները, գտնել համագործակցության հնարավոր ուղիները, փոխանակել կարծիքները, ծանոթանալ տարածաշրջանի զարգացման հեռանկարների և ներդրումային քաղաքականության հնարավորությունների հետ, հաստատել նոր գործնական կապեր:
Ֆորումի միջոցառումները կանցկացվեն Ստեփանակերտի տարբեր հրապարակներում: «BRIDGE ARTSAKH» ֆորումի մասնակիցները կբնակվեն լավագույն, հարմարավետ հանգստյան տներում:
«BRIDGE ARTSAKH» ֆորումի գլխավոր նպատակն է ` ծանոթանալ Հայաստանի և արտերկրի գործնական և քաղաքական շրջանակների և Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության սոցիալ-տնտեսական պոտենցիալի հետ: Այդ իսկ պատճառով ֆորումն ունի խիստ գործնական գրաֆիկ, կազմված է սեկցիոն և պլենառ նիստերից, կլոր սեղաններից: Պլենառ նիստի հիմնական զեկույցը կներկայացնի Արցախի Ներդրումային Հիմնադրամը` «Արցախի ներդրումային գրավչությունը» թեմայով:

BRIDGE ARTSAKH Economic Forum is due June 19-21, 2009 in Stepanakert, Nagorno-Karabakh Republic. The forum will be organized under the auspices of NKR President and will be supported by the NKR Government, the organizers of the event - the Union of Manufacturers and Businessmen of Armenia and the Center of International Integration Support MASTER - say.
The main topic of the Forum is «Government and Business: from Dialogue to Cooperation». The economical forum will bring together businessmen, ministers and governmental bodies of Armenia and Artsakh, as well as representatives of the Armenian Diaspora. Current problems, the ways and prospects of further regional development and cooperation, investment policies, new partnership possibilities will be discussed during the forum
The BRIDGE ARTSAKH forum targets at familiarizing local and foreign business and political circles with social and political potential of NKR. The forum will consist of section and plenary sessions, round tables. The key note speech will be presented by Artsakh Investment Fund on «Investment attractiveness of Artsakh».