ԿԲ նախագահը մասնակցելու է Հոլանդիայի ենթախմբի երկրների հանդիպմանը
Կենտրոնական բանկի նախագահ Արթուր Ջավադյանը և Ֆինանսական վարչության պետ Արթուր Նախշիկյանը նախօրեին մեկնել են Բեսիչի, Մոնտենեգրո, որտեղ մասնակցելու են Արժույթի միջազգային հիմնադրամի Համաշխարհային բանկի/Հոլանդիայի ենթախմբի երկրների հանդիպմանը:
ԿԲ հասարակյնության հետ կապերի ծառայությունից հայտնում են, որ Հոլանդիայի ենթախմբի երկրների հանդիպման ընթացքում քննարկվելու են հետևյալ թեմաները. «Կենտրոնական և Արևելյան Եվրոպայի առջև քաղաքականության իրականացման առումով ծառացած մարտահրավերները», «Ճգնաժամային կառավարման լավագույն պրակտիկաները», «ԱՄՀ և Համաշխարհային Բանկի ընթացիկ գործընթացները», «Համաշխարհային Բանկի արձագանքը ներկա ճգնաժամին» և «Միջազգային Ֆինանսական Կորպորացիայի արձագանքը Արևելյան Եվրոպայի ֆինանսական ճգնաժամին»:
ԿԲ նախագահը հանդիպելու է Հոլանդիայի փոխվարչապետ Ուոթեր Բոոսի և Արժույթի միջազգային հիմնադրամի / Համաշխարհային բանկի Հոլանդիայի ենթախմբի նախագահ, Հոլանդիայի ազգային բանկի նախագահ Նութ Վելլինկի հետ:

The President of the Central Bank of Armenia Arthur Javadyan and the manager of finance department Arthur Nakhshikyan left for Becici, Montenegro to attend International Monetary Fund/Dutch group meeting.
According to CB public relations department, the highlights of the meeting are going to be the challenges facing Central and Eastern Europe, best practice for crisis management, IMF and World Bank current processes, WB reaction to the current crisis, etc.
Mr. Javadyan is going to have meetings with the Deputy Prime Minister of the Netherlands Wouter Bos and the President of the Central Bank of the Netherlands Nout Wellink.