Հայաստանը` առևտրատնտեսական պալատի ուշադրության կենտրոնում
Լույս է տեսել Հնդկաստան-ԱՊՀ առևտրատնտեսական պալատի ապրիլ-մայիս ամիսների պարբերականը, որի ուշադրության կենտրոնում Հայաստանն է: Այս մասին հայտնեցին ԱԳՆ մամուլի և տեղեկատվության վարչությունից:
Պալատի նախագահ Ռաջան Մադհուի ներածական հոդվածում ընդգծվել է Հայաստանում բիզնես իրականացնելուն նպաստող տնտեսական կայունության գործոնը, հմուտ աշխատուժի և գիտատեխնիկական դաշտի առկայությունը: Իր ուղերձում Հնդկաստանում ՀՀ դեսպան Աշոտ Քոչարյանը անդրադարձել է հայ-հնդկական երկկողմ հարաբերություններին և դրանց հետագա զարգացման ներուժին:
Համարում զետեղված են ՀՀ դեսպանության կողմից տրամադրած նյութեր ՀՀ ներդրումային քաղաքականության, բիզնեսի հնարավորությունների, տեղեկատվական տեխնոլոգիաների, գյուղատնտեսության, քիմիական արտադրության, ոսկերչության, ադամանդագործության, դեղագործության, սննդի վերամշակման ոլորտների, ինչպես նաև հայ-հնդկական առևտրատնտեսական կապերի վերաբերյալ:
Հնդկաստան-ԱՊՀ առևտրատնտեսական պալատի պարբերականը լայն տարածում ունի Հնդկաստանի գործարար և քաղաքական շրաջանակներում:

Армения в центре внимание торгово-экономического журнала
Издан журнал торгово-промышленной палаты Индия-СНГ, в центре внимания которого оказалась Армения. Об этом сообщает пресс-служба МИД Армении.
Глава палаты Раджан Мадхуи в предисловии подчеркнул фактор экономической стабильности Армении, содействующей осуществлению бизнеса в стране, а также наличие хороших специалистов и научно-технического поля. В своем обращении посол Армении в Индии Ашот Кочарян коснулся нынешних двусторонних отношений Армения-Индия и возможностей их развития.
В номере опубликованы предоставленные посольством Армении материалы об инвестиционной политике Армении, бизнес-возможностях, информационных технологиях, сельском хозяйстве, химическом производстве, ювелирном деле, обработке алмазов, фармацевтике, переработке продуктов питания, а также относительно торгово-экономических связей Армении и Индии.