3G ռոումինգի ծառայություն` 16 օպերատորների ցանցերում
Իր 3G ցանցի մեկնարկումից հետո, ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը միաժամանակ նաև սկսեց մատուցել 3G ռոումինգի ծառայություն, որպեսզի արտերկրում գտնվող իր բաժանորդները նույնպես կարողանան օգտվել գերարագ շարժական ինտերնետի ընձեռած հնարավորություններից:
Ներկայումս ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի բաժանորդները կարող են օգտվել 3G ռոումինգի ծառայությունից 16 օպերատորների ցանցերում, շուրջ 14 երկրներում` Բելգիայում, Եգիպտոսում, էստոնիայում, Ֆրանսիայում, Հոնկոնգում, Իսլանդիայում, Մակեդոնիայում, Լեհաստանում, Պուեռտո Ռիկոյում, Ռուսաստանում, Իսպանիայում, Թանզանիայում, Կոլումբիայում և Շվեդիայում:
Հուսալի կապից օգտվելն ու մշտապես հասանելի լինելը դարձել է ժամանակակից մարդկության առաջնահերթություններից մեկը:
Մշտապես լինելով տեխնոլոգիական առաջընթացի զարկերակին` ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը ջանք չի խնայում իր բաժանորդների համար հասանելի դարձնելու այնպիսի բարձրորակ ծառայություններ` ներառյալ ռոումինգը, որոնք առավելագույնս համապատասխանում են նրանց հաղորդակցվելու կարիքներին և զգալիորեն թեթևացնում են հոգսերը:
«3G ռոումինգի ծառայության մատուցումը մեր ճանապարհորդող բաժանորդներին ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի արձանագրած առավել նշանակալի հաջողություններից մեկն է` ուղղված մեր բաժանորդներին ամենալավագույն լուծումները հասանելի դարձնելու ճանապարհին: Մոտ ապագայում ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի 3G ռոումինգ գործընկերների ցանկն էլ ավելի կընդլայնվի», - ասաց ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի Գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
Ընկերությունը շարունակելու է ընդլայնել իր ռոումինգ գործընկերների և այն երկրների ցանկը, որտեղ իր բաժանորդները հնարավորություն կստանան օգտվել ձայնային ծառայություններից, ինչպես նաև բջջային կապի ընձեռած ժամանակակից այլ հնարավորություններից` հիմնված GPRS/EDGE և 3G տեխնոլոգիաների վրա:
Իր գործունեության առաջին իսկ օրվանից ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ն էապես ընդլայնել է այն երկրների ցանցը, որտեղ իր բաժանորդները կարող են օգտվել ռոումինգի ծառայությունից` շուրջ 177 երկրներ, որտեղ գործում են 375 ռոումիգ գործընկեր (չի ներառում ՄՏՍ խմբի ռոումինգ գործընկերներին): Բացի այդ` ընկերությունն ունի 68 CAMEL ռոումինգ գործընկերներ 44 երկրներում և 87 GPRS ռոումինգ գործընկերներ` 56 երկրներում: Աշխարհի շատ երկրներում ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի բաժանորդները կարող են օգտվել ռոումինգ ծառայությունից ավելի քան մեկ բջջային օպերատորի ցանցում:
ՄՏՍ ընկերությանն ամբողջապես ինտեգրվելուց հետո ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի բաժանորդները նաև կկարողանան օգտվել ռոումինգից ՄՏՍ-ի ռոումինգ գործընկերների ցանցերում:
Սպասեք ավելիին: ՎիվաՍել-ՄՏՍ... Ավելին, քան օպերատոր: հայտնում են ընկերության հասարակայնության հետ կապերի բաժնից:

Услуга 3G-роуминга с 16 операторами
Сразу же после запуска своей сети 3G, компания ВиваСелл-МТС одновременно начала предлагать услугу 3G-роуминга, чтобы предоставить своим абонентам находящимся в отпуске и командировках возможность доступа к ресурсам интернет и передачи данных на высоких скоростях.
На сегодняшний день, абоненты ВиваСелл-МТС могут пользоваться услугами 3G роуминга в сетях 16-и операторов в 14-х странах (при наличии 3G телефона). В их числе Болгария, Египет, Эстония, Франция, Гонконг, Исландия, Македония, Польша, Пуэрто-Рико, Россия, Испания, Танзания, Колумбия и Швеция.
Одним из наиболее важных приоритетов современности является необходимость всегда оставаться на связи. Компании ВиваСелл-МТС удается идти в ногу с интенсивно развивающейся сферой информационных технологий, что позволяет удовлетворять потребности абонентов в сфере мобильной связи путем предоставления решений соответствующих индивидуальным предпочтениям, в том числе и в сфере международного роуминга.
«Предоставление услуги 3G роуминга нашим путешествующим абонентам является существенным шагом на пути обеспечения доступности лучших решений и высококачественных услуг мобильной связи абонентам ВиваСелл-МТС. В ближайшем будущем перечень 3G-партнеров компании расширится», - сказал Генеральный директор компании Ральф Йирикян.
ВиваСелл-МТС будет продолжать работу по предоставлению услуг голосовой связи, а также передовых услуг, основанных на технологиях GPRS/EDGE и 3G в гораздо большем числе стран путем привлечения новых роуминг-партнеров.
С первых же дней своей деятельности компания ВиваСелл-МТС значительно расширила географию предоставления роуминг-услуг: в настоящее время у компании 375 роуминг-партнеров в 177 странах мира (не включая роуминг-партнеров группы МТС). Кроме того, у компании есть 68 CAMEL роуминг-партнеров в 44 странах и 87 GPRS роуминг-партнеров в 56 странах. Во многих странах мира абоненты ВиваСелл-МТС могут пользоваться услугой роуминга в сети более чем одного сотового оператора.
После полной интеграции компании МТС абоненты ВиваСелл-МТС также смогут пользоваться роумингом в сетях роуминг-партнеров МТС. Об этом сообщает пресс-служба компании ВиваСелл-МТС.