Բիզնես-համաժողովները նպաստում են Արցախի տնտեսության զարգացմանը
Երեկ ԵԱՀԿ գործող նախագահ Դորա Բակոյանիսի հետ հանդիպումից հետո տեղի ունեցած ճեպազրույցին ԼՂՀ նախագահ Բակո Սահակյանը անդրադարձավ Արցախի տնտեսության զարգացման հեռանկարներին:
ԼՂՀ ղեկավարը նշեց, որ Արցախում կարևորում են խոշոր բիզնես-համաժողովների կազմակերպումն` ի նպաստ հանրապետության տնտեսության զարգացմանը:
«Մենք այդպիսի հեռանկարներ տեսնում ենք», - ասաց Բակո Սահակյանը և շեշտեց, որ այս պահին հիմնական ծավալված աշխատանքը` համագործակցությունն է ՀՀ կառավարության հետ:
Ըստ ԼՂՀ նախագահի, Արցախում տեղի ունեցող բիզնես-համաժողովները տալիս են այդ հնարավորությունները, ինչի շնորհիվ մշակվել է Արցախի տնտեսության զարգացման հայեցակարգ, որը մոտակա ժամանակներում հնարավորություն կտա ոչ մեծ, բայց շոշափելի հաջողությունների հասնել:

Бизнес-форумы стимулируют экономическое развитие Арцаха
Вчера на состоявшемся после после встречи с действующим председателем ОБСЕ Дорой Бакоянис брифинге президент НКР Бако Саакян высказался относительно перспектив экономического развития НКР.
Глава республики отметил, что в Арцахе придают большое значение проведению крупных бизнес-форумов, способствующих экономическому развитию республики.
«Мы видим такие перспективы», - сказал Бако Саакян и отметил, что в настоящее время основная работа заключается в сотрудничестве с правительством Армении.
По словам президента НКР, бизнес-форумы, проходящие в Арцахе, создают такие возможности, благодаря чему разработана концепция развития экономики Арцаха, которая в ближайшее время позволит достигнуть не очень больших, но значимых успехов.