Ոստիկանության լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունը հայտնում է, որ «ՎՏԲ-Հայաստան» բանկի մասնաճյուղի վրա ավազակային հարձակման մեջ մեղադրվող Վրաստանի չորս քաղաքացիները նաև բնակարաններ են թալանել:
Ըստ աղբյուրի, հուլիսի 5-ին` ժամը 07.15-ին, Նազիկ Բ.-ն ոստիկանության Կենտրոնականի բաժին հայտարարություն է տվել, որ նույն օրը` ժամը 05.40-ին, իր բջջային հեռախոսահամարի վրա բնակարանի անվտանգության համակարգից զանգ է ստացվել, երբ վերադարձել է տուն, նկատել է, որ մուտքի դռան փականը կոտրված է, դուռը կիսաբաց վիճակում է, սակայն, բնակարանը ստուգելուց հետո պարզել է, որ ոչինչ չեն գողացել:
Հուլիսի 26-ին ոստիկանության Արաբկիրի բաժնի ծառայողների իրականացրած օպերատիվ քննչական միջոցառումների շնորհիվ պարզվել է, որ նշված հանցագործությունը կատարել են հուլիսի 22-ին «ՎՏԲ-Հայաստան» բանկի մասնաճյուղի վրա ավազակային հարձակում կատարելու համար հաջորդ օրը հայտնաբերված և ձերբակալված Դ.Աբուլաձեն, Ռ.Գուլբատաշվիլին, Թ.Դավիթաշվիլին և Գ. Աբուլաձեն:
Նույն աղբյուրի համաձայն` հուլիսի 21-ին, ժամը 09.45-ին, ոստիկանության Երևան քաղաքի վարչության հերթապահ մասից ոստիկանության Կենտրոնականի բաժնում հաղորդում է ստացվել, որ Բայրոնի փողոցի 8 շենքի թիվ 6 բնակարանից գողություն է կատարվել:
Մեկնած օպերատիվ խումբը պարզել է, որ նույն գիշերը կոտրել են Վիկտորիա Լ.-ին պատկանող, 1967 թ. ծնված Բորիս Ն.-ի հսկողությանը հանձնված, նույն շենքի թիվ 3 բնակարանի մուտքի դռան փականը և հնարավոր է, որ գողություն են կատարել:
Հուլիսի 26-ին ոստիկանության Արաբկիրի բաժնի ծառայողների իրականացրած օպերատիվ քննչական միջոցառումների շնորհիվ պարզվել է, որ նշված գողությունը կատարել են հուլիսի 22-ին Բաղրամյան պողոտայում գտնվող «ՎՏԲ-Հայաստան» բանկի մասնաճյուղի վրա ավազակային հարձակում կատարելու համար հաջորդ օրը հայտնաբերված և ձերբակալված Դ.Աբուլաձեն, Ռ.Գուլբատաշվիլին, Թ.Դավիթաշվիլին և Գ. Աբուլաձեն:

A Rubbery before the bank
The Press and Public Relation’s Department of the police informs that 4 citizens of Georgia that have been accused for robbing the VTB bank branch have robbed also some apartments.
According to the source on July 5 at 07.15, Nazik B. had given an announcement to the Central department of the police that the same day at 05.40 has received a call from the security system of his home and when she had returned home she has seen that the lock of the door is broken, the door is half open but after checking everything it has turned out that nothing has been stolen.
It turned out that the mentioned crime has been realized on July 22 exactly the next day of the VTB bank branch robbery by the arrested D. Abuladze, R. Gulbatashvili, T. Davitashvili and G. Abuladze.
On July 21, the source informs, at 09.45 the Cntral department of the police received a call that the 6 apartment on Bayron 8 Street has been robbed.
On July 26 due to the operative work of the police of Arabkir department turned out that the mentioned robbery has been realized by D. Abuladze, R. Gulbatashvili, T. Davitashvili and G. Abuladze, who has been arrested for robbing the VTB-Armenia bank that is situated on Baghramyan Avenue 22.