Վլադիմիր Մարգարյանը հաղթեց ադրբեջանցի Աբդուլլաևին
Լեհական Շչեցին քաղաքում այս օրերին ընթանում է Եվրոպայի բռնցքամարտի երիտասարդական առաջնությունը, որին մասնակցում է նաև Հայաստանի հավաքականը: Ինչպես Aysor.am-ի թղթակցին տեղեկացրեց Հայաստանի բռնցքամարտի ֆեդերացիայի փոխնախագահ Դերենիկ Գաբրիելյանը, Հայաստանի պատվիրակությունը մրցավայր է մեկնել 8 մարզիկներով: Խոսքը Կարեն Այվազյանի (մինչև 51 կգ քաշային կարգ), Ալեքսան Շահյանի (54 կգ), Արամ Ավագյանի (57 կգ), Վլադիմիր Մարգարյանի (64 կգ), Հարություն Աբրահամյանի (69 կգ), Գոռ Արիստակեսյանի (75 կգ), Ազատ Դավթյանի (91 կգ) և Հովհաննես Օհանյանի (91+ կգ) մասին է:
Ալեքսան Շահյանն առաջին իսկ մենամարտում պարտվեց Ադրբեջանի ներկայացուցիչ Էլվին Իսաևին: Արամ Ավագյանին մեկնարկային փուլում հաջողվեց հաղթահարել լիտվացի Յոնաս Կազակաուսկասի արգելքը: Հաջորդ փուլում նա պետք է մենամարտի ռումին Մարիան Դրագոսի հետ:
Վլադիմիր Մարգարյանը շարունակում է պայքարը մինչև 64 կգ քաշային կարգում: Նա նախ ասպարեզից դուրս թողեց ֆրանսիացի Դավիդ Պապոտային, իսկ այնուհետև գեղեցիկ հաղթանակ տոնեց ադրբեջանցի Թամերլան Աբդուլլաևի նկատմամբ` 8:1 հաշվով: Այդ հաղթանակի շնորհիվ Վլադիմիրը մտավ1/4 եզրափակիչ: Այս փուլում նա պետք է մրցակցի Գերմանիան ներկայացնող մեր հայրենակցի` Արայիկ Մարությանի հետ:
Մինչև 51 կգ քաշային կարգում Կարեն Այվազյանը մեկնարկել է 1/8 եզրափակչից և առաջին փուլում պարտության մատնել Իտալիայի ներկայացուցիչ Ալեսանդրո Կուբեդուին: Քառորդ եզրափակչում հայ բռնցքամարտիկի մրցակիցն է լինելու մոլդովացի Իգոր Օսիպովը:
Հայաստանի հավաքականի անդամներից հասցրել է ռինգ դուրս գալ նաև 75 կգ քաշային կարգում ներկայացված Գոռ Արիստակեսյանը: Նրա ելույթը մայրցամաքային առաջնությունում անբավարար էր: Ուկրաինացի Վոյտալյուկի առավելությունն Արիստակեսյանի նկատմամբ բացահայտ էր, և հենց նա էլ կշարունակի պայքարն այս քաշային կարգում չեմպիոնի կոչման համար:

Vladimir Margaryan defeated Azerbaijani Abdulaeev
The Armenian team is participating in the Youth European Boxing Championship taking place in Szczecin, Poland. Derenik Gabrielyan, the vice president of the Armenian Boxing Federation, informed the reporter of Aysor.am that the Armenian delegation consists of eight sportsmen: Karen Ayvazyan (up to 51 kg weigh category), Aleksan Shahyan (54 kg), Aram Avagyan (57 kg), Vladimir Margaryan (64 kg), Harutyun Abrahamyan (69 kg), Gor Aristakesyan (75 kg), Azat Davtyan (91 kg), and Havhannes Ohanyan (91kg and more).
Aleksan Shahyan lost the first fight to the representative of Azerbaijan Elvin Isaeev. Aram Avagyan managed to win the first game with Lithuanian Jonas Kazakauskas. Next round is with Roumanian Marian Dragos.
Vladimir Margaryan fights in the 64 weight category. First he defeated French David Papotay, and then won Azerbaijani Tamerlan Abdulaev with the score 8:1. Due to this victory Vladimir appeared in the 1/4 finals. Here he fights with the representative of Germany, our compatriot Arayik Marutyan.
Karen Ayvazyan, fighting in the 51 weight category, started in the 1/8 finals and in the first phase defeated the representative of Italy Alessandro Kubedu. In the 1/4 finals the rival of an Armenian sportsman is a Moldavian Igor Osipov.
Gor Aristakesyan (75 kg ) also managed to fight but he failed in the championship. The privileges of the Ukrainian Voltalyuk were evident and he is to go on fighting for the status of a champion.