Երիտասարդ ձյուդոյիստները լրջորեն են նախապատրաստվում
Հայաստանի ձյուդոյի երիտասարդական հավաքականը լրջորեն է նախապատրաստվում Երևանում սեպտեմբերի 11-13-ը կայանալիք Եվրոպայի առաջնությանը: Մեր մինչև 20 տարեկանների թիմը նոր է վերադարձել Պրահայում և Բեռլինում կայացած մրցաշարերից և այսօր էլ շարունակում է նախապատրաստությունը եվրոպական ստուգատեսին:
«Ինչպես գիտեք, Պրահայում միջազգային խոշոր մրցաշար էր կազմակերպվել, որին մասնակցեց նաև Հայաստանի երիտասարդական հավաքականը,- այսօր կայացած մամուլի ասուլիսում հայտարարեց ՀՀ ձյուդոյի ֆեդերացիայի նախագահ Ալեքսան Ավետիսյանը:- 55 կգ քաշային կարգում Դավիթ Մկրտչյանը հռչակվեց չեմպիոն: Նույն քաշային կարգում Գրիգոր Իվանյանը գրավեց երրորդ տեղը: Այդ մրցաշարում 2-րդ տեղեր ապահովեցին 73 կգ քաշային Արտյոմ Բաղդասարյանը և 60 կգ քաշային Տիգրան Վարոսյանը: Այնուհետև չորսօրյա ուսումնամարզական հավաք անցկացրեցինք այն թիմերի հետ, որոնք չէին շտապել մեկնել Չեխիայից:
Պրահայից մեր թիմը մեկնեց Բեռլին: Գերմանիայում տեղի ունեցած այդ մրցաշարում Գրիգոր Իվանյանը 55 կգ քաշային կարգում գրավեց 2-րդ տեղը, նույնպիսի արդյունք արձանագրեց նաև Արտյոմ Բաղդասարյանը` Գյումրիից: Իսկ ահա Տիգրան Վարոսյանը հանգրվանեց 3-րդ հորիզոնականում: Իհարկե, նվազեցված կազմով էինք մեկնել Բեռլին, բայց վերը նշված արդյունքները վկայում են, որ կարող ենք նվաճումներ ունենալ նաև Երևանում»:

Armenian young judoists train seriously
The Armenian Youth Judo Team is seriously getting ready for the European Championship taking place in Yerevan on September 11-13. Our team of judoists up to 20 years old has just returned from the series of competitions in Prague and Berlin.
“As we know there was a great international competition in Prague, where the Armenian Youth Judo Team also participated”,- said Aleksan Avetisyan, the President of Armenian Judo Federation, in today’s press conference.
“David Mkrtchyan became champion in the w/c 55 kg. Grigor Ivanyan took the third place in the same w/c. In that competition Artyom Baghdasaryan (73 kg) and Tigran Varosyan (60 kg) shared the second place. Then four-day trainings were held with the teams not having left the Czech Republic.
Later our team left for Berlin. Grigor Ivanyan (w/c 55 kg) took the second place in that competition; the same result registered Artyom Baghdasaryan from Gyumri. And Tigran Varosyan took the third place. Our team was not complete in Berlin, but the recorded results evidence that we can have better achievements in Yerevan”.