Սերգեյ Գրիգորյանցը կես միավոր կորցրեց
Բարսելոնում ընթացող շախմատային միջազգային մրցաշարում, որն անցկացվում է շվեյցարական մրցակարգով, 276 շախմատիստների մասնակցությամբ և բաղկացած է 9 տուրից, մեկնարկային երեք տուրերից հետո Ռուսաստանը ներկայացնող մեր հայրենակից Սերգեյ Գրիգորյանցը վաստակել էր 3 միավոր և հայտնվել էր մրցաշարային աղյուսակը գլխավորող 27 շախմատիստների թվում:
4-րդ տուրում, սակայն, Սերգեյ Գրիգորյանցը ոչ-ոքի խաղաց Իսրայել Կասպիի հետ և այժմ 3,5 միավորով բաժանում է 8-25-րդ տեղերը: 7 մասնակիցներ առավելագույն` 4-ական միավոր արդյունքով ընթանում են առաջատարների խմբում: Խոսքը Վյաչեսլավ Իկոննիկովի, Ալեքսանդր Իպատովի, Դավիդ Նիետո Լարինոյի, Օմար Քուինտինա Ալմեյդայի, Ալեքսանդր Ֆիերի, Հեկտոր Բելլիդո Մեստրեի և Լուչ Բերգեսի մասին է:

Sergey Grigoryants lost 0.5 points
In the international chess championship in Barcelona, which is conducted according to Swedish contest rules, including 276 chess players and having 9 rounds, our compatriot Sergey Grigoryants (Russia) gained 3 points after the 3rd round and was included in the list of 27 leading chess players.
Sergey Grigoryants ended the 4th round in a draw with Israel Caspian and now shares the 8-25 positions with 3.5 points. 7 players with 4 points are among the leaders: Vyacheslav Ikonikov, Alexander Ipatov, David Larino Nieto, Omar Almeida-Quintana, Alexander Fier, Mestre Bellido Hector, Luch Berges.