Գագիկ Ծառուկյանը հայ մարզիկներին վերադառնալու կոչ է անում
Հայաստանի ազգային օլիմպիական կոմիտեի նախագահ Գագիկ Ծառուկյանը հանդես է եկել հայտարարությամբ` կոչ անելով արտասահմանում բնակվող հայ մարզիկներին` հանդես գալու Հայաստանի դրոշի տակ: Հայտարարության մեջ, որը հրապարակել է ՀԱՕԿ-ի լրատվական բաժինը, նշված են նույնիսկ այն պայմանները, որոնցով ապահովվելու են Հայաստանի հավաքականները համալրող մարզիկները:
«Կոչ եմ անում սփյուռքահայ բոլոր առաջատար մարզիկ-մարզուհիներին (Եվրոպայի և աշխարհի առաջնությունների մրցանակակիրներին)` հանդես գալու Հայաստանի դրոշի ներքո: Հայաստանի ազգային հավաքականները համալրող բոլոր հեղինակավոր և փորձառու մարզիկները հայրենիքում կապահովվեն բնակարանով, ավտոմեքենայով, բարձր աշխատավարձով (2000-5000 հազար ԱՄՆ դոլար) և անհրաժեշտ բոլոր այլ պայմաններով»,- նշված է հայտարարության մեջ:

Gagik Tsarukyan call for returning
The president of the Armenian National Olympic Committee Gagik Tsarukyan appeared with a statement calling the Armenian sportsmen living abroad appear under the Armenian flag. In the statement released by the ANOC press department are mentioned even the conditions which will be provided to the sportsmen who will present the Armenian teams.
“I call to all the Armenian sportsmen living in Diaspora to appear by the Armenian flag. All the prominent and experienced sportsmen who will present the Armenian teams will be given an apartment, a car, high salary (2000-5000$) in Armenia and with all other conditions needed”, - the statement reads.