Գագիկ Ծառուկյանը հայ մարզիկներին վերադառնալու կոչ է անում
Հայաստանի ազգային օլիմպիական կոմիտեի նախագահ Գագիկ Ծառուկյանը հանդես է եկել հայտարարությամբ` կոչ անելով արտասահմանում բնակվող հայ մարզիկներին` հանդես գալու Հայաստանի դրոշի տակ: Հայտարարության մեջ, որը հրապարակել է ՀԱՕԿ-ի լրատվական բաժինը, նշված են նույնիսկ այն պայմանները, որոնցով ապահովվելու են Հայաստանի հավաքականները համալրող մարզիկները:
«Կոչ եմ անում սփյուռքահայ բոլոր առաջատար մարզիկ-մարզուհիներին (Եվրոպայի և աշխարհի առաջնությունների մրցանակակիրներին)` հանդես գալու Հայաստանի դրոշի ներքո: Հայաստանի ազգային հավաքականները համալրող բոլոր հեղինակավոր և փորձառու մարզիկները հայրենիքում կապահովվեն բնակարանով, ավտոմեքենայով, բարձր աշխատավարձով (2000-5000 հազար ԱՄՆ դոլար) և անհրաժեշտ բոլոր այլ պայմաններով»,- նշված է հայտարարության մեջ:

Призываю армянских спортсменов вернуться на родину
Президент Национального олимпийского комитета Армении (НОКА) Гагик Царукян выступил с заявлением, в котором призывает проживающих заграницей армянских спортсменов вернуться на родину и выступать под флагом Армении. В опубликованном пресс-службой НОК Армении заявлении отмечаются даже условия, которыми будут обеспечены спортсмены, согласившиеся пополнить сборные Армении.
«Призываю всех ведущих спортсменов и спортсменок Диаспоры (призеров первенств Европы и мира) выступать под флагом Армении. Все авторитетные и опытные спортсмены, пополнившие национальные сборные Армении, будут обеспечены на родине квартирой, машиной, высокой зарплатой (2000-5000 долларов США) и всеми другими необходимыми условиями», отмечается в заявлении президента Национального олимпийского комитета Армении.