Թուրքիան նախազգուշացում է ստացել ԱՄՆ-ից
«Բարեկամական նախազգուշացում Թուրքիային» վերտառության ներքո թուրքական «Սաբահ» (Sabah) օրաթերթը հրապարակել է Միացյալ Նահանգների ներկայացուցիչների պալատի Թուրքիայի հետ բարեկամության խմբի համանախագահ Ռոբերտ Վեքսլերի կոչն Անկարային:
«Թուրքիայի բարեկամ Ռոբերտ Վեքսլերն Անկարային կոչ է արել արագություն հաղորդել Հայաստանի հետ սկսած երկխոսության գործընթացին: Նախագահ Աբդուլլահ Գյուլի հետ զրույցի ժամանակ Վեքսլերն ընդգծել է, որ, եթե այդ երկխոսությունն ընդհատվի, ապա Հայոց ցեղասպանության մասին օրինագիծը կրկին կհայտնվի ԱՄՆ-ի կոնգրեսի օրակարգ և այս անգամ արդեն հավանության կարժանանա»:
Ըստ պարբերականի` Վեքսլերը նաև խոստացել է նորանոր ջանքեր գործադրել թուրք-ամերիկյան տնտեսական կապերն ավելի խորացնելու և զարգացնելու ուղղությամբ:

Turkey got a warning from the USA
Under the heading “A friendly warning to Turkey” the Turkish daily “Sabah” has published Robert Veksler’s, the co-chairman of the group of friendship with Turkey in the House of the Representatives of the USA, call to Ankara.
“The friend of Turkey Robert Veksler has called to Ankara to accelerate the dialogue with Armenia. In the talk with the President Abdullah Gul Veqsler has stressed that if the dialogue stops the draft law about the Armenian Genocide will again appear in the agenda of the US Congress and this time will get an approval.”
According to the periodical Veksler has also promised to make new efforts in deepening and developing the Turkish – American ties.