Ճանապարհային պատահարների քանակը նվազել է 132-ով
Ճանապարհային ոստիկանության պետ, ոստիկանության գնդապետ Մարգար Օհանյանն այսօր ներկայացրեց 2009թ.-ին տեղի ունեցած ճանապարհային պատահարների ընդհանուր պատկերը` համեմատելով այն անցած տարվա նույն ժամանակահատվածում գրանցված պատահարների հետ:
Ըստ այդմ` ՀՀ տարածքում գրանցվել է 1208 ճանապարհային պատահար, 207 զոհ, 1709 վիրավոր: Անցած տարվա նույն ժամանակահատվածում` 1340 ճանապարհային պատահար էր գրանցվել, 247 զոհ և 1955 վիրավոր:
Պատահարների քանակը նվազել է 132-ով, զոհերի թիվը` 40-ով, վիրավորներինը` 246-ով: Գնդապետ Օհանյանը դա բացատրեց Ճանապարհային ոստիկանության լավ աշխատանքով:
«Համալրվել է անձնակազմը, ստացել ենք տարբեր տիպի տեխնիկաներ, ավտոտրանսպորտային միջոցներ` 162 հատ: Ծառայությունն իրականացվել է ամբողջ ուժով»,- ասաց նա:

Число ДТП в Армении сократилось на 132
Начальник дорожной полиции, полковник полиции Маркар Оганян сегодня представил общую картину ДТП, произошедших в Армении в 2009 году, сравнив их с показателями того же периода прошлого года.
Таким образом, на территории Армении зафиксировано 1208 ДТП, в результате которых погибли 207 человек, 1955 человек получили ранения.
Число происшествий снизилось на 132, число жертв на 40, число раненных – на 246. Полковник Оганян объяснил это хорошей работой дорожной полиции.
«Пополнен личный состав, мы получили разного рода технику, автотранспортные средства – 162 единиц. Служба велась в полную силу», - сказал он.