Վաղը կմեկնարկի «Ուշադրություն, երեխաներ» միջոցառումը
Սեպտեմբերի 1-10-ը կանցկացվի «Ուշադրություն, երեխաներ» միջոցառումը: Ճանապարհային ոստիկանության այս միջոցառումը նպատակ ունի հնարավորության սահմաններում ընդհուպ մինչև զրոյի հասցնել պատահարներն ուսումնական հաստատությունների մոտ:
Ճանապարհային ոստիկանության պետ, ոստիկանության գնդապետ Մարգար Օհանյանն այսօր լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ասաց, որ արդեն ավանդույթ է դարձել ամեն տարի սեպտեմբերի 1-ից ապահովել անվտանգ ու անխափան երթևեկությունը հանրապետության ողջ տարածքում` ուսումնական հաստատությունների մոտ կազմակերպելով այնպիսի ծառայություն, որ հնարավորինս քիչ գրանցվեն ճանապարհային պատահարներ:
«Ճանապարհային ոստիկանությունը պատրաստ է: Մեզ համար ամենածանր միջոցառումներից է` առաջին կուրս, առաջին դասարան, մանկապարտեզ… բայց մենք պատվով կկատարենք մեր գործը», - նշեց Մարգար Օհանյանը:
Արդեն 29-րդ տարին է, ինչ իրականացվում է այս միջոցառումը, և, Օհանյանի խոսքով, պարզապես ժամանակ է եղել, երբ շատ ավելի խիստ են մոտեցել, եղել է` ոչ այնքան:
Ճանապարհային ոստիկանության պետը նաև տեղեկացրեց, որ անցած տարի ուսումնական տարվա առաջին տասնօրյակում 4 պատահար է տեղի ունեցել, ընդ որում դրանք ուսումնական հաստատությունների մոտ չեն եղել: Պատահարների ժամանակ չեն գրանցվել նաև զոհեր:

Tomorrow “Attention, the children” event launches
From September 1 to 10 “Attention the children” event launches. This program of the traffic police aims at reducing the number of the traffic accidents next the educational institutions as much as possible.
Margar Ohanyan, the head of traffic police during the meeting with the journalists today said that it has become a tradition providing secure and safe traffic each year since the 1st of September in the whole republic, organizing such services next the educational institutions which would reduce the number of traffic accidents.
“The traffic police are ready. It is one of the heaviest events for us - first course, first form, kindergarten … but we will carry out our work with honor”, - mentioned Margar Ohanyan.
It is 29th year that this event is being realized and as Ohanyan assures, there were a times when they were more strict and times that they were not.
The head of the traffic police informed also that last year during the first 10 days 4 accidents have been recorded and all the four accidents not next the educational institutions. No victims have been recorded as a result of the accidents.