Վաղը կմեկնարկի «Ուշադրություն, երեխաներ» միջոցառումը
Սեպտեմբերի 1-10-ը կանցկացվի «Ուշադրություն, երեխաներ» միջոցառումը: Ճանապարհային ոստիկանության այս միջոցառումը նպատակ ունի հնարավորության սահմաններում ընդհուպ մինչև զրոյի հասցնել պատահարներն ուսումնական հաստատությունների մոտ:
Ճանապարհային ոստիկանության պետ, ոստիկանության գնդապետ Մարգար Օհանյանն այսօր լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ասաց, որ արդեն ավանդույթ է դարձել ամեն տարի սեպտեմբերի 1-ից ապահովել անվտանգ ու անխափան երթևեկությունը հանրապետության ողջ տարածքում` ուսումնական հաստատությունների մոտ կազմակերպելով այնպիսի ծառայություն, որ հնարավորինս քիչ գրանցվեն ճանապարհային պատահարներ:
«Ճանապարհային ոստիկանությունը պատրաստ է: Մեզ համար ամենածանր միջոցառումներից է` առաջին կուրս, առաջին դասարան, մանկապարտեզ… բայց մենք պատվով կկատարենք մեր գործը», - նշեց Մարգար Օհանյանը:
Արդեն 29-րդ տարին է, ինչ իրականացվում է այս միջոցառումը, և, Օհանյանի խոսքով, պարզապես ժամանակ է եղել, երբ շատ ավելի խիստ են մոտեցել, եղել է` ոչ այնքան:
Ճանապարհային ոստիկանության պետը նաև տեղեկացրեց, որ անցած տարի ուսումնական տարվա առաջին տասնօրյակում 4 պատահար է տեղի ունեցել, ընդ որում դրանք ուսումնական հաստատությունների մոտ չեն եղել: Պատահարների ժամանակ չեն գրանցվել նաև զոհեր:

Мероприятие «Внимание – дети!» стартует завтра
В Армении с 1-го по 10-ое сентября пройдет мероприятие «Внимание – дети!». Это мероприятие дорожной полиции республики направлено на сокращение транспортных происшествий близ учебных заведений, а при возможности, доведения их числа до нуля.
Начальник дорожной полиции, полковник Маргар Оганян сообщил, что уже стало традицией ежегодно 1-го сентября обеспечивать безопасное и бесперебойное движение по всей территории республики, организовав близ учебных заведений такую службу, которая предотвратит по возможности дорожно-транспортные происшествия.
«Дорожная полиция готова полностью. Эта для нас одно из серьезнейших мероприятий – первый курс, первый класс, первый день в детском саду… Мы с честью выполним наше дело», - отметил Маркар Оганян.
Начальник дорожной полиции также сообщил, что в прошедшем году, за первую декаду учебного года было зарегистрировано 4 происшествия, при этом, они произошли не близ учебных заведений. В результате происшествий не было также пострадавших.