Ադրբեջանի սպորտի նախարարը ժամանեց Երևան
Ինչպես Aysor.am-ի թղթակցին տեղեկացրեցին ՀՀ սպորտի և երիտասարդության հարցերի նախարարության մամուլի ծառայությունից, այսօր, կապված սեպտեմբերի 11-13-ը Երևանում կայանալիք ձյուդոյի երիտասարդական առաջնությանը Ադրբեջանի թիմի մասնակցության հետ, Երևան են ժամանել այդ երկրի սպորտի և երիտասարդության հարցերի նախարար Ազադ Ռահիմովը, ինչպես նաև ձյուդոյի ֆեդերացիայի նախագահ Ֆիզուլի Ալեքպերովը: Հայաստանյան մարզական գերատեսչությունում նրանք հանդիպում են ունեցել ՀՀ սպորտի և երիտասարդության հարցերի նախարար Արմեն Գրիգորյանի և ՀՀ ձյուդոյի ֆեդերացիայի նախագահ Ալեքսան Ավետիսյանի հետ:
Իհարկե, հայտնի է, որ Ադրբեջանի սպորտի նախարարը և ֆեդերացիայի նախագահը Հայաստան են ժամանել` անվտանգության երաշխիքների տրամադրման վերաբերյալ համաձայնագիր ստորագրելու նպատակով: Փաստաթուղթն արդեն ստորագրված է, և հայկական կողմն ստանձնել է հյուրերի անվտանգության ապահովման խնդրի լուծումը:
Հիշեցնենք, որ հետխորհրդային շրջանում Ադրբեջանի մարզական պատվիրակությունն առաջին անգամ է հյուրընկալվում Հայաստանում: Նրա այցի հետ կապված մեր հասարակության մեջ որևէ առանձնահատուկ տրամադրվածություն կամ վերաբերմունք չկա: Վստահ ենք, որ հարևան երկրի մարզական պատվիրակության անդամները նույնիսկ առանց անվտանգության աշխատակիցների ուղեկցության կարող են զբոսնել Հայաստանի մայրաքաղաքում և չնկատել, որ գրավում են մարդկանց ուշադրությունը: Չէ՞ որ սա Երևանն է, և այստեղ հյուրընկալ հայերն են ապրում:
Ավելացնենք, որ Ազադ Ռահիմովը և Ֆիզուլի Ալեքպերովը մտադիր են մինչև առաջնության ավարտը մնալ Երևանում: Ավելի ուշ նրանց կմիանան նաև մարզիկներն ու մարզիչները:

The Minister of Sport of Azerbaijan arrived to Yerevan
As Aysor.am was informed by the press service of the RA Sports and Youth Ministry today that the Minister of Sports and youth affairs Azad Rahimov arrived to Yerevan for the Judo youth league taking place in Yerevan from 11-13 of September in which the Azerbaijani team also is taking part. The president of the Azerbaijani judo federation Fizuli Aleqperov has arrived together with the Minister. They have had a meeting with the RA Minister of Sport and Youth Affairs Armen Grigoryan and the president of the RA judo federation Aleksan Avetisyan.
Of course it is well known that the sports Minister of Azerbaijan and the president of the federation have arrived to Armenia for signing a decree on getting security guarantees. The document is signed already and the Armenian side is taking care of the security of the guests.
In the post Soviet period it is the first time that Azerbaijani sport delegation is visiting Armenia. There is no any particular reaction concerning their visit within the Armenian society. We are sure that the sport delegation of Azerbaijan can take a tour in Yerevan even without being accompanied by the security service and will notice that they do not attract the attention of the people. It is Yerevan and the hospitable Armenians live here.
Azad Rahmov and Fizuli Alekperov are intended to stay in Yerevan till the end of championship. Later the sportsmen and the trainers will join them.