«Օրանժ Արմենիա»-ն պարզաբանումներ է ներկայացնում
«Օրանժ Արմենիա» ընկերությունը պարզաբանումներ է ներկայացրել «Իմմոբիլիարե» ընկերության հետ կապված խնդրի շուրջ:
Համաձայն ընկերության հաղորդագրության, «Օրանժ Արմենիայի» և «Իմմոբիլիարե» ընկերությունների միջև երբևէ չի ստորագրվել անշարժ գույք գտնելու ծառայությունների մատուցման մասին պայմանագիր, հետևաբար «Իմմոբիլիարե» ընկերությունը և տարածքի սեփականատեր Վարդան Վարդանյանն իրենց գործարար հարաբերությունները չեն հիմնել պայմանագրի վրա, և հետագայում, փաստորեն, համաձայնության չեն եկել միջնորդավճարի շուրջ»:
«Օրանժ Արմենիա» ընկերությունից պարզաբանում են, որ «Իմմոբիլիարե» ընկերության դժգոհությունը կարող է պայմանավորված լինել միայն սեփականատիրոջ հետ ունեցած անհամաձայնությամբ:

Компания «Оранж Армения» представила разъяснения
Телекоммуникационная компания «Оранж Армения» представила разъяснения по поводу сделки с агентством недвижимости «Иммобилиаре».
Согласно сообщению компании, «Оранж Армения» не подписывала с «Иммобилиаре» договора о предоставлении услуг по поиску недвижимости, следовательно, агентство “Иммобилиаре” и владелец территории Вардан Варданян не основали свои деловые отношения на основе договора, и в последствии не пришли к согласию вокруг комиссионных.
«Оранж Армения» сообщает, что недовольство компании “Иммобилиаре” может быть связано только с несогласием с владельцем территории.