Նունե Եսայանը թուրքերեն չի երգում
«Սրանից հետո որևէ լրագրող, ով կհամարձակվի իմ կամ իմ ընտանիքի մասին անհեթեթ, ոչ ճիշտ տեղեկատվություն հրապարակել, խոստանում եմ, որ պատժվելու է», - հայտարարեց երգչուհի Նունե Եսայանը` իր հասցեին մամուլում տեղ գտած հրապարակումների մասին, որոնք, ըստ երգչուհու, չեն համապատասխանում իրականությանը:
Երգչուհին հայտնեց, որ մամուլում անանուն տպագրվել է մի հոդված, որում ասված է եղել, թե իբր նա, իր համերգներից մեկի ժամանակ, երգել է թուրքերեն, և հոդվածի հեղինակն այդ տեղեկատվությունը կապել է Նունե Եսայանի անձի հետ:
Ն. Եսայանը խորհուրդ տվեց բոլոր լրագրողներին «նյութ գրելուց առաջ մի քիչ ուսումնասիրել նյութը»: Նա նշեց նաև, որ իր ցանկացած համերգի ժամանակ նախքան երգը կատարելը, ինքը ներկայացնում է երգի պատմությունը: Հստակեցնելով թյուրիմացությունը` երգչուհին հայտնեց, որ խոսքը Սիրիայի Քեսաբ շրջանի հայկական բարբառով մի երգի մասին է եղել:
«Ես իմ երգեցողության մեջ թուրքերեն ոչ մի բան չեմ տեսնում», - ընդգծեց Ն. Եսայանն ու հայտնեց, որ ինքը դեմ չէ, երբ քննադատության կամ վերլուծության է ենթարկվում իր կատարողական արվեստը, եթե դա արվում է մասնագիտական հիմնավորումներով և փաստերով:

Nune Yesayan is not singing in Turkish
“From now on if there will be any journalist who will dare to announce something absurd or incorrect about me or my family I promise he will be punished”, - announced the singer Nune Yesayan speaking about the publications concerning her that are found in the press and which according to the singer do not correspond to the reality.
The singer informed that there was an anonymous article which read that she during one of her concerts sang in Turkish.
N. Yesayan advised all the journalists to “examine the subject before writing an article.” She mentioned that on her every concert before performing any song she speaks about the history of the song. Certifying the case she noted that the song about which the rumors went was in Armenian dialect of Qesab, a city in Syria.
“I don’t see any Turkish element in my songs”, - highlighted N. Yesayan and said that she is not against when she is being criticized or analyzed, only if it is being done with basis.