Նունե Եսայանը թուրքերեն չի երգում
«Սրանից հետո որևէ լրագրող, ով կհամարձակվի իմ կամ իմ ընտանիքի մասին անհեթեթ, ոչ ճիշտ տեղեկատվություն հրապարակել, խոստանում եմ, որ պատժվելու է», - հայտարարեց երգչուհի Նունե Եսայանը` իր հասցեին մամուլում տեղ գտած հրապարակումների մասին, որոնք, ըստ երգչուհու, չեն համապատասխանում իրականությանը:
Երգչուհին հայտնեց, որ մամուլում անանուն տպագրվել է մի հոդված, որում ասված է եղել, թե իբր նա, իր համերգներից մեկի ժամանակ, երգել է թուրքերեն, և հոդվածի հեղինակն այդ տեղեկատվությունը կապել է Նունե Եսայանի անձի հետ:
Ն. Եսայանը խորհուրդ տվեց բոլոր լրագրողներին «նյութ գրելուց առաջ մի քիչ ուսումնասիրել նյութը»: Նա նշեց նաև, որ իր ցանկացած համերգի ժամանակ նախքան երգը կատարելը, ինքը ներկայացնում է երգի պատմությունը: Հստակեցնելով թյուրիմացությունը` երգչուհին հայտնեց, որ խոսքը Սիրիայի Քեսաբ շրջանի հայկական բարբառով մի երգի մասին է եղել:
«Ես իմ երգեցողության մեջ թուրքերեն ոչ մի բան չեմ տեսնում», - ընդգծեց Ն. Եսայանն ու հայտնեց, որ ինքը դեմ չէ, երբ քննադատության կամ վերլուծության է ենթարկվում իր կատարողական արվեստը, եթե դա արվում է մասնագիտական հիմնավորումներով և փաստերով:

Нуне Есаян не поет на турецком
«С этого дня любой журналист, который посмеет распространять обо мне или моей семье нелепую, неверную информацию, я обещаю, будет наказан», - заявила сегодня певица Нуне Есаян, говоря об относящихся к ней публикациях в прессе, которые не соответствуют действительности.
Певица сообщила, что в прессе появилась анонимная статья о том, что будто бы она на одном из концертов пела на турецком языке.
Н. Есаян посоветовала всем журналистам «немного изучать тему перед тем, как писать материал». Певица также отметила, что на всех концертах перед исполнением каждой песни она представляет ее предысторию.
Объясняя ситуацию, она сообщила, что речь идет об армянской песне, исполняемой на кесабском диалекте (область в Сирии).
«Я не вижу ничего турецкого в своем творчестве», - подчеркнула Н. Есаян и сообщила, что она не против критики или анализа своего творчества, если это делается  профессионально и подтверждается фактами.