Բելգիայի հավաքականն այսօր կժամանի Երևան
Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականը 2010 թ. աշխարհի առաջնության ընտրական փուլի շրջանակներում սեպտեմբերի 9-ին կհանդիպի Բելգիայի ազգային ընտրանու հետ: Խաղը տեղի կունենա Վազգեն Սարգսյանի անվան «Հանրապետական» մարզադաշտում, ժամը 21:00-ին: Բելգիայի ազգային ընտրանին Երևան կժամանի այսօր երեկոյան և կհանգրվանի «Գոլդեն Փելես» հյուրանոցում: Այս մասին տեղեկացնում են ՀՖՖ մամուլի քարտուղարությունից:
Սեպտեմբերի 8-ին, ժամը 18:00-ին Բելգիայի հավաքականը նախախաղային մարզում կանցկացնի «Հանրապետական» մարզադաշտում: Լրագրողները կարող են ներկա գտնվել մարզմանը միայն առաջին 15 րոպեի ընթացքում:
Նախախաղային մարզման ավարտից հետո «Հանրապետական» մարզադաշտի մամուլի ասուլիսների սրահում տեղի կունենա Բելգիայի ընտրանու գլխավոր մարզիչ Ֆրանսուա Վերկոտերենի մամուլի ասուլիսը:

The Belgian team arrives to Yerevan today
The Armenian National Football team will meet the Belgian National team in the frameworks of the 2010 world championship on September 9. The game will take place in the “Republic” stadium after Vazgen Sargsyan, at 21:00. The Belgian National team will arrive to Yerevan today at the evening and will take rest at  “Golden Palace” hotel, informs FFA press office
On September 8 at 18:00 the Belgian team will have before-game training in the “Republican” stadium. The journalists are allowed to be present at the training only for the first 15 minutes.
After the training, in the press conferences hall of the “Republic” stadium, will take place the press conference of the chief coach of the Belgian team, Fransua Vercoterie.