Բելգիայի հավաքականն այսօր կժամանի Երևան
Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականը 2010 թ. աշխարհի առաջնության ընտրական փուլի շրջանակներում սեպտեմբերի 9-ին կհանդիպի Բելգիայի ազգային ընտրանու հետ: Խաղը տեղի կունենա Վազգեն Սարգսյանի անվան «Հանրապետական» մարզադաշտում, ժամը 21:00-ին: Բելգիայի ազգային ընտրանին Երևան կժամանի այսօր երեկոյան և կհանգրվանի «Գոլդեն Փելես» հյուրանոցում: Այս մասին տեղեկացնում են ՀՖՖ մամուլի քարտուղարությունից:
Սեպտեմբերի 8-ին, ժամը 18:00-ին Բելգիայի հավաքականը նախախաղային մարզում կանցկացնի «Հանրապետական» մարզադաշտում: Լրագրողները կարող են ներկա գտնվել մարզմանը միայն առաջին 15 րոպեի ընթացքում:
Նախախաղային մարզման ավարտից հետո «Հանրապետական» մարզադաշտի մամուլի ասուլիսների սրահում տեղի կունենա Բելգիայի ընտրանու գլխավոր մարզիչ Ֆրանսուա Վերկոտերենի մամուլի ասուլիսը:

Сборная Бельгии сегодня прибудет в Ереван
Национальная футбольная сборная Армении в рамках отборочного этапа ЧМ по футболу 2010 года встретится 9-го сентября с национальной сборной Бельгии. Игра пройдет на «Республиканском» стадионе имени Вазгена Саркисяна в 21:00.
Национальная сборная Бельгии прибудет в Ереван уже сегодня вечером, и остановится в гостинице «Golden Palace». Об этом сообщает пресс-служба Федерации футбола Армении.
Сборная Бельгии проведет тренировку перед решающим матчем 8-го сентября в 18:00 на «Республиканском» стадионе. Журналисты могут присутствовать на тренировке только в течение первых 15-ти минут.
После тренировки, в пресс-центре «Республиканского» стадиона состоится пресс-конференция главного тренера сборной Бельгии Франсуа Веркотерена.