Դպրոցների տարածքում ոչ մի պատահար չի գրանցվել
Ճանապարհային ոստիկանության ճանապարհապարեկային ծառայության բաժնի պետ Նորիկ Սարգսյանն այսօր տեղեկացրեց, որ սեպտեմբերի առաջին տասնօրյակում դպրոցահասակ երեխաների մասնակցությամբ և դպրոցի ժամերին ոչ մի ճանապարհատրանսպորտային պատահար չի գրանցվել:
Փոխարենը, դպրոցի շրջակայքից դուրս` 10 օրվա ընթացքում գրանցվել է 59 ճանապարհային պատահար, որի արդյունքում եղել է 5 զոհ, 70 վիրավոր:
«Միջոցառումը տվել է իր դրական արդյունքը: Նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի համեմատությամբ պատահարների քանակը նվազել է 14-ով, զոհերի թիվը` 9-ով, վնասվածք ստացածներինը` 19-ով: Միջոցառման ընթացքում ոչ միայն ճանապարհային ոստիկաններն են ընդգրկվել, այլև` ոստիկանության պետի հանձնարարականով, մյուս ստորաբաժանումները նույնպես ընդգրկվել էին», - ասաց Նորիկ Սարգսյանը:
Նա նշեց, որ նախորդ տարիներին երեխաների կողմից փողոցը սխալ հատելու հետևանքնով էին գրանցվում հիմնական պատահարները, այդ իսկ պատճառով, ճանապարհապարեկային ծառայության բաժնի պետի խոսքով, այս տարի ոստիկաններն ավելի խիստ հսկողություն են իրականացնում հատկապես խաչմերուկներում:
Նա նաև հավելեց, որ ողջ տարվա ընթացքում` մանավանդ մայրաքաղաքում, բոլոր դպրոցների շրջակայքում շարունակվելու են անվտանգության ապահովմանն ուղղված աշխատանքները:

За первую декаду сентября в Армении произошло 59 ДТП
Начальник отдела Дорожно-патрульной службы дорожной полиции Армении Норик Саргсян сегодня заявил, что в течение первой декады сентября не зафиксировано ни одного случая ДТП с участием детей школьного возраста.
Напомним, что Дорожная полиция Армении осуществляла близ территорий школ мероприятия в рамках снижения количества ДТП с участием школьников.
По словам, Н.Саргсяна, за первые 10 дней сентября произошло 59 ДТП, в результате чего 5 человек погибли, 70 – получили ранения.
«Мероприятие дало свои результаты. По сравнению с тем же отрезком времени прошлого года число происшествий снизилось на 14, количество жертв – на 9, раненых – 19», - сказал Н.Саргсян.
Он проинформировал, что сотрудники Дорожной полиции продолжат работы по обеспечению безопасности близ школьных территорий.