Նախագահը զինվորական կոչումներ է շնորհել
Նախագահ Սերժ Սարգսյանը սեպտեմբերի 17-ին հրամանգրեր է ստորագրել Հայաստանի Հանրապետության զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետի տեղակալ, գեներալ-մայոր Հայկազ Պապիկի Բաղմանյանին և Հայաստանի Հանրապետության զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետի տեղակալ, գեներալ-մայոր Արշալույս Զավենի Փայտյանին գեներալ-լեյտենանտի զինվորական կոչում շնորհելու մասին: Այս մասին տեղեկացնում է ՀՀ նախագահի մամլո գրասենյակը:
Հանրապետության Նախագահի նույն օրվա այլ հրամանգրերով Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարարության 1-ին բանակային կորպուսի հրամանատար, գնդապետ Պողոս Լյովայի Պողոսյանին և Հայաստանի Հանրապետության զինված ուժերի գլխավոր շտաբի հետախուզության վարչության պետ, գլխավոր շտաբի պետի տեղակալ, գնդապետ Արշակ Հենզրիկի Կարապետյանին շնորհվել է գեներալ-մայորի զինվորական կոչում:

Президент Армении присудил воинские звания
Президент Армении Серж Саргсян подписал 17-го сентября указы о присуждении воинских званий генерал-лейтенанта заместителю начальника Генерального штаба вооруженных сил Армении, генерал-майору Айказу Папиковичу Баграмяну и заместителю начальника Генерального штаба вооруженных сил Армении, генерал-майору Аршалуйсу Завеновичу Пайтяну.Об этом сообщает пресс-служба президента Армении.
Другими указами президента республики командиру 1-го армейского корпуса министерства обороны Армении, полковнику Погосу Левоновичу Погосяну и начальнику разведывательного управления Генерального штаба вооруженных сил Армении, заместителю начальника Генерального штаба, полковнику Аршаку Гензриковичу Карапетяну присуждены воинские звания генерал-майора.