Հայաստանի բանկային համակարգն առաջատար է
«Մենք նույնիսկ արձանագրել ենք 6 % բանկային պորտֆելի աճ», - հայտնեց ՀՀ ԿԲ նախագահ Արթուր Ջավադյանը այսօր` Երևանի կենտրոնում տեղի ունեցած «Հայբիզնեսբանկ» ՓԲԸ-ի գլխամասային գրասենյակի բացման արարողությանը:
Նշենք, որ «Հայբիզնեսբանկ» ՓԲԸ-ի գլխամասային գրասենյակի բացման արարողությանը ներկա էին ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանը, ԼՂՀ նախագահ Բակո Սահակյանը, ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը, քաղաքական և հասարակական էլիտայի ներկայացուցիչներ:
Միջոցառման կապակցությամբ իր ողջույնի խոսքում ՀՀ Կենտրոնական բանկի նախագահ Արթուր Ջավադյանը անդրադարձավ Հայաստանի բանկային համակարգի ներկա վիճակին:
Նա հայտնեց, որ գլոբալ ֆինանսական ճգնաժամի պայմաններում այս տարվա 8 ամիսների ընթացքում Հայաստանի բանկային համակարգը դարձել է առաջատար ոչ միայն տարածաշրջանում, այլ նաև՝ ԱՊՀ երկրների շարքում:

Банковская система Армении лидирует
«Мы даже зафиксировали 60%-ный рост банковского портфеля», - сказал председатель Центрального банка Амрении Артур Джавадян сегодня, на церемонии открытия головного здания ЗАО «Армбизнесбанк» в центре Еревана.
Отметим, что на церемонии открытия головного офиса ЗАО «Армбизнесбанк» присутствовали президент Армении Серж Саргсян, президент НКР Бако Саакян, премьер-министр Армении Тигран Саркисян, представители политической и общественной элиты страны.
В связи с мероприятием глава ЦБ Армении Артур Джавадян в своей речи коснулся нынешней ситуации в банковской системе Армении.
Он сообщил, что в условиях глобального финансового кризиса в течение восьми месяцев этого года банковская система Армении заняла лидирующие позиции не только в регионе, но и среди стран СНГ.