Հայաստանի բանկային համակարգն առաջատար է
«Մենք նույնիսկ արձանագրել ենք 6 % բանկային պորտֆելի աճ», - հայտնեց ՀՀ ԿԲ նախագահ Արթուր Ջավադյանը այսօր` Երևանի կենտրոնում տեղի ունեցած «Հայբիզնեսբանկ» ՓԲԸ-ի գլխամասային գրասենյակի բացման արարողությանը:
Նշենք, որ «Հայբիզնեսբանկ» ՓԲԸ-ի գլխամասային գրասենյակի բացման արարողությանը ներկա էին ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանը, ԼՂՀ նախագահ Բակո Սահակյանը, ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը, քաղաքական և հասարակական էլիտայի ներկայացուցիչներ:
Միջոցառման կապակցությամբ իր ողջույնի խոսքում ՀՀ Կենտրոնական բանկի նախագահ Արթուր Ջավադյանը անդրադարձավ Հայաստանի բանկային համակարգի ներկա վիճակին:
Նա հայտնեց, որ գլոբալ ֆինանսական ճգնաժամի պայմաններում այս տարվա 8 ամիսների ընթացքում Հայաստանի բանկային համակարգը դարձել է առաջատար ոչ միայն տարածաշրջանում, այլ նաև՝ ԱՊՀ երկրների շարքում:

The Armenian banking system is leading
“We have even recorded a 6% growth of banking portfolio”, - noticed today the RA CB President Arthur Javadyan on the opening ceremony of the head department of the “HayBusinessBank” CJSC.
On the opening ceremony of the head department of the “HayBusinessBank” were present the President of Armenian Republic Serzh Sargsyan, the NKR President Bako Sahakyan, the RA Prime Minister Tigran Sargsyan, representatives of the political and public elite.
During his welcoming speech Arthur Javadyan, the president of the RA Central Bank touched upon the present state of the Armenian Banking system.
He informed that regardless of the global financial crisis during the last 8 months of this year the Armenian Banking system is not only the leader in the region but also in CIS countries.