Հայաստանում ուղիղ եթերում կցուցադրվեն «Եվրո-2012»-ի խաղերը
ՈՒԵՖԱ-ն Եվրոպայի 2012 թ. առաջնության խաղերի հեռարձակման իրավունքը վաճառել է Եվրոպական հեռարձակողների միությանը, որը միավորում է Եվրոպայի բազմաթիվ անվճար հեռուստաալիքներ: Միությունը, իր հերթին, հեռարձակման իրավունքը կվաճառի ՈՒԵՖԱ-ի անդամ 36 երկրների: Այս մասին տեղեկացնում է ՈՒԵՖԱ-ի պաշտոնական կայքը:
Ըստ համաձայնագրի` 36 երկրներից 29-ում, այդ թվում` Հայաստանում, ուղիղ եթերում կցուցադրվի 31 խաղերից առնվազն 27-ը: Մյուս 7 երկրների (Ադրբեջան, Չեխիա, Հունգարիա, Իսրայել, Ղազախստան, Պորտուգալիա, Սլովակիա) համար ՈՒԵՖԱ-ն և Եվրոպական հեռարձակողների միությունը դեռ պետք հեռարձակման օպտիմալ տարբերակ մշակեն:
Ստորագրված պայմանագիրը, որի ֆինանսական մանրամասները չեն հրապարակվում, չի տարածվում Մեծ Բրիտանիայի, Իտալիայի, Իսպանիայի, Պորտուգալիայի և Նորվեգիայի, ինչպես նաև «Եվրո-2012»-ը կազմակերպող երկրների` Լեհաստանի և Ուկրաինայի վրա: Այս երկրների հետ ՈՒԵՖԱ-ն առանձին համաձայնագրեր կկնքի:

EURO broadcast deal with EBU
UEFA has reached an exclusive agreement for the broadcasting rights of UEFA EURO 2012 with the European Broadcasting Union (EBU).
This deal, announced on Wednesday, covers a total of 36 UEFA member nations. EBU members will be granted the broadcasting rights in 29 of these 36 territories.
In those 29 territories, including Armenia, a minimum of 27 of the 31 matches will be broadcast live on free-to-air channels. For the remaining seven countries (Azerbaijan, Czech Republic, Hungary, Israel, Kazakhstan, Portugal, Slovakia), UEFA and EBU still have to work out an optimal version of translation.
UEFA announced agreements with Telewizja Polska SA and the National Television Company of Ukraine for the broadcasting rights of UEFA EURO 2012 as these two countries are organizers of UERO 2012.
The signed agreements, financial details of which are not published, does not apply to the UK, Italy, Spain, Portugal and Norway.