Աղվան Մկրտչյանը որակազրկվել է մեկ տարով
Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի կարգապահական կոմիտեի հերթական նիստում քննարկվել է նաև «Միկա»-«Գանձասար» խաղում տեղի ունեցած միջադեպը: Հիշեցնենք, որ խաղային դրվագում «Գանձասարի» ֆուտբոլիստ Արտաշես Անտոնյանի ոտքը կոտրվել էր միկացի Աղվան Մկրտչյանի հետ բախման արդյունքում:
ՀՖՖ կարգապահական կոմիտեն, ինչպես տեղեկացնում են այդ գերատեսչության մամուլի քարտուղարությունից, գնահատելով իրավիճակը, արձանագրել է, որ Աղվան Մկրտչյանը միտումնավոր է հարվածել մրցակցին, կոտրել է նրա ոտքը և մրցավարի կողմից հեռացվել է խաղադաշտից: ՀՖՖ-ի կարգապահական կանոնակարգի 16-րդ հոդվածի 12-րդ կետի համաձայն` Աղվան Մկրտչյանը որակազրկվել է մինչև 2010 թ. սեպտեմբերի 24-ը, իսկ «Միկա» ակումբը տուգանվել է 250 հազար դրամով:

Agvan Mkrtchyan: one-year disqualification
The regular session of Armenian Football Federation Disciplinary Committee has focused on incident happened in match between “Mika” and “Gandzasar”. Artashes Antonyan from “Gandzasar” broke a leg after being brought down by Agvan Mkrtchyan from “Mika”.
The Committee having studied the incident concludes that Agvan Mkrtchyan knocked Artashes Antonyan intentionally. According to Charter’s Para 12 of Article 16 Agvan Mkrtchyan has been disqualified until September 24, 2010, moreover “Mika” is penalized in the amount of 250 thousand drams.