Աղվան Մկրտչյանը որակազրկվել է մեկ տարով
Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի կարգապահական կոմիտեի հերթական նիստում քննարկվել է նաև «Միկա»-«Գանձասար» խաղում տեղի ունեցած միջադեպը: Հիշեցնենք, որ խաղային դրվագում «Գանձասարի» ֆուտբոլիստ Արտաշես Անտոնյանի ոտքը կոտրվել էր միկացի Աղվան Մկրտչյանի հետ բախման արդյունքում:
ՀՖՖ կարգապահական կոմիտեն, ինչպես տեղեկացնում են այդ գերատեսչության մամուլի քարտուղարությունից, գնահատելով իրավիճակը, արձանագրել է, որ Աղվան Մկրտչյանը միտումնավոր է հարվածել մրցակցին, կոտրել է նրա ոտքը և մրցավարի կողմից հեռացվել է խաղադաշտից: ՀՖՖ-ի կարգապահական կանոնակարգի 16-րդ հոդվածի 12-րդ կետի համաձայն` Աղվան Մկրտչյանը որակազրկվել է մինչև 2010 թ. սեպտեմբերի 24-ը, իսկ «Միկա» ակումբը տուգանվել է 250 հազար դրամով:

Агван Мкртчян дисквалифицирован на год
На очередном заседании дисциплинарного комитета Федерации футбола Армении обсуждался инцидент на матче «Мика»-«Гандзасар». Напомним, что из-за столкновения с игроком «Мики» Агваном Мкртчяном игрок «Гандзасара» Арташес Антонян сломал ногу.
Комитет, как сообщает пресс-служба ФФА, оценив ситуацию, решил, что футболист намеренно ударил по ноге Антоняна, после чего был удален с поля. Согласно 12-му пункту 16-ой статьи устава Агван Мкртчян дисквалифицирован до 24 сентября 2010 года, а клуб «Мика» оштрафован на 250 тыс. драмов.