ՀՀ ՊՆ-ն հերքում է Է. Սաբիրօղլու տարածած ապատեղեկատվությունը
Ադրբեջանի ՊՆ մամուլի քարտուղար Էլդար Սաբիրօղլուն սեպտեմբերի 25-ին կրկին հանդես է եկել հերթական ապատեղեկատվությամբ, որտեղ նշում է, թե վերջին մեկ տարվա ընթացքում զորավարժությունների ժամանակ, իբր վատ կառավարման հետևանքով, զոհվել են 10 հայ զինծառայողներ, իսկ վերջին զորավարժության ժամանակ 76 զինծառայողներ հրաժարվել են մասնակցել ուսումնական վարժանքներին:
Արդեն սովորական դարձած ադրբեջանական տեղեկատվական կեղծիքներին ի պատասխան, ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը հայտարարում է, որ Սաբիրօղլուի հաղորդած լուրերը բացարձակ սուտ են, ոչ մի կապ չունեն իրականության հետ և ընդամենը Ադրբեջանի ՊՆ մամլո խոսնակի հիվանդ երևակայության հետևանք են:
Իսկ Ադրբեջանի ռազմական ղեկավարությանը խորհուրդ ենք տալիս ցանկալին որպես իրականություն ներկայացնելու և զավեշտալի ստեր տարածելու փոխարեն զբաղվել սեփական բանակում տիրող անմխիթար վիճակով և անմարդկային բարքերի վերացմամբ: Այս մասին տեղեկացնում է ՀՀ ՊՆ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունը:

The spokesman for the Defense Ministry of Azerbaijan Eldar Sabiroğlu appeared with his usual disinformation on September 25 where he mentioned that within the last one year during the military exercises because of bad management 10 Armenian soldiers have been killed, and during the last military exercises 76 soldiers have refused to participate in the exercising.
In response to the false information of Azerbaijan, which has become a usual thing already, the Defense Ministry of Armenia announces that the news Sabiroğlu spread are completely lie, and have no connection with the reality and are simply the result of the sick imagination of the speaker of Azerbaijan Defense Ministry.
As for the Azerbaijan we advise their Military Authorities to get busy with the poor state they have got in their own army and stop the inhumane morals and manners instead of presenting the dreams as a reality and spreading funny lies.